05 Ekim 2016 Çarşamba 19:53
Sıla Karadenizli Sanatçıya, Açtığı Davayı Kazanırsa Bakın Ne Yapacak?
Sıla, savcılığa verdiği ifadesinde, 15 Temmuz'da Fetullah Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişini kendisinin de tüm yurttaşlar gibi kınadığını her platformda dile getirdiğini ve getirmeye devam ettiğini söyledi.

Sıla ifadesinde, bir muhabir tarafından kendisine Yenikapı'da düzenlenen Demokresi ve Şehitler Mitingine katılıp katılmayacağının sorulması üzerine kendisinin "Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım, ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" şeklinde açıklama yaptığını ifade etti.

YARINLARA, UMUTLARA DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMIŞTIR"Bu açıklamamdaki kasıt kesinlikle bütün benliği ve inancıyla oraya gelen milyonlarca yurttaş ve demokrasi uğruna şehit olan yurttaşlar değildi" diyen Sıla, "Tam tersi onlar Türkiye'nin yarınlarına, umutlarına ve demokrasiye sahip çıkmıştır" dedi. 

SAMİMİYETSİZ ŞEKİLDE PODYUMA ÇIKIP ŞOV YAPAN ÜNLÜLERDİR
Açıklamasının ardından kendisine yöneltilen kötü niyetli linç kampanyası üzerine resmi Instagram hesabından da açıklama yaptığını belirten Sıla, "Benim soruşturma konusu açıklamada kullandığım şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla (FETÖ) ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir" dedi.

DEMOKRASİ KELİMESİNİ ANMAMIŞ KİŞİLERBu kimselerin hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kişiler olduğunu ifadesinde belirten Sıla, "Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumuna çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım" dedi. 

ŞİKAYETÇİYİM
Şikayetçi olduğu Davut Güloğlu'nun kendisinin Yenikapı Mitingiyle ilgili yapmış olduğu açıklama sonrasında bir televizyon muhabirine hakaret içerikli sözler söylediğini belirten Sıla, "Benimle ilgili kamuoyunda vatan haini algısı yaratmaya çalışmıştır. Bana hakaret eden şüpheliden şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum. Ayrıca tazminat davası da açacağım. Şayet davayı da kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434