31 Ekim 2016 Pazartesi 16:04
YÖREX sona erdi..
Anfaş Expo Center’deki 7’inci buluşmaya 119 oda ve borsa, 13 Kalkınma Ajansı, 45 kurum ve kuruluş ile 400’e yakın katılımcı katıldı.

 
200’e yakın standın açıldığı fuara; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, oda-borsa başkan ve temsilcileri, kamu kurum ve sektör temsilcileri, sanatçılar Safiye Soyman ve Faik Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı.


 
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) desteğiyle fuara katılan Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası aynı stantta yer aldı.
 
Karadeniz standında, yöresel ürünlerin yanı sıra, meşhur Sürmene bıçağı, TİSAŞ’ın ürettiği silahlar ve kazaziye ürünler sergilendi.


 
Fuarın önümüzdeki sene hükümet ve bakanlık desteğiyle birlikte yurtdışında tanıtılıp, yöresel ürünlerin uluslar arası arenaya taşınması hedefleniyor.


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434