Trabzonspor tarihinin en farklı 4. cü mağlubiyetini sahasında 6-1 gibi farklı bir skorla alırken, taraftarlarının adeta şok geçirmesine neden oldu. İlk 10 dakikada gol yiyen Trabzonspor, eğer Burak Yılmaz’ın ayağından dışarı atılması daha zor olan o pozisyondan yararlanabilseydi skor böyle olmazdı.

İlk 20 dakikada 2-0 mağlup duruma düşen Trabzonspor adeta dağıldı ve oyun disiplinini tamamen kaybetti ve böyle bir skorla karşı karşıya kaldı.

Trabzon camiasının kabul edemeyeceği bir mağlubiyet alması kentte yas havasına neden oldu. Durica ve Mustafa Akbaş’ın hatalarının neden olduğu bir skorla karşı karşıyayız. Trabzon takımının merkezinde oynayan oyuncularla bu iş olmaz. Takımın geneline bakmak gerekiyor. Kadro iyi ancak bu kadroyu iyi analiz edip sahaya sürmek gerekiyor. Trabzonspor’un  8. haftada 21 golle en çok gol yiyen bir takım haline gelmesi biraz değil çok düşündürücü…

Teknik Direktör Ersun Yanal takım anlamında bir sistem oturtamadı. Bu durumda Fatura teknik adamlara düşer.  Bunca başarısız sonuçlar sonrası ne gibi kararlar alınacağını herkes gibi biz de merakla bekliyoruz.

Akhisar inanılmaz bir performansla galibiyeti haketti. Trabzonspor’un beğenmediği, ya da kadrosunda görmek istemediği bazı oyuncuların yarısından oluşan Akhisar inanmış, kendine güvenen ekip olarak müthiş bir oyun ortaya koydu ve hskettiği bir galibiyetle Trabzon’dan ayrıldı. 

Trabzonspor’da tecrübeli oyunculardan oluşan orta orta alana karşın defansta sıkıntı devam ediyor.

Artık önümüzdeki maçlara bakıyoruz deme zamanı çoktan geçti. Yönetim olarak, teknik ekip olarak bu takımı taşıyamaz duruma gelenlerin bir an önce kulübü sportif ve ekonomik olarak kümeye düşürmeden bir çözüm bulmalarının zamanı geldi de geçiyor.

Ersun Yanal maç sonunda “Büyük Takımız” diyor… Büyük takımız da tarihinin en ağır yenilgilerinden birini alan bir takım nasıl büyük takım oluyor anlayamadık.. Sürekli olarak birlikteliğe ihtiyacımız var demekle bu iş olmuyor. Futbol saha sonuçları ile güzeldir. Eğer size verilen kredi tükenmişse yapacak tek şey istifa etmektir.

Trabzonspor’da gözler yarın (16 Ekim Pazartesi) yapılacak olan toplantıda. Ersun Yanal’ın da maç sonrası dediği gibi “En kısa sürede yarın, alınması gereken en doğru kararı alacağız.” Sözüne katılmamak mümkün değil.

Bu toplantıda yönetim kurulunun hem kendisi, hem teknik direktör,  hem de camia için alınması gereken en doğru kararı alacağından kuşkumuz yok.

Eğer Trabzonspor’u düşünüyorlarsa…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434