12 Temmuz 2017 Çarşamba 07:50
AK Parti Milletvekili kararlı; “Şike anıtının takipçisiyim…”

Haber: Faruk ATA

Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu’nun Trabzon’da şike anıtı yapacağını açıklamasının üzerinden uzun süre geçmesine karşın çeşitli kesimler bu sözün yerine getirilmesini istiyor. Büyükşehir Belediye Meclisinde de gündeme gelen şike anıtı ile ilgili olarak CHP’li Meclis Üyesi Cahit Erdem, yaptığı konuşmada, “Ya yapalım, ya da vazgeçelim” açıklaması yapmıştı.

“Şike anıtının takipçisiyiz…”
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, amaçlarının temiz futbol olduğunu belirterek, “2011’den sonra temiz futbol eylemlerinin pek çoğuna katılmış insanım. Amacımız Türkiye’nin her alanda olduğu gibi futbolda da her türlü hilenin futbolun o temiz ve taraftarı sabote edecek her türlü hilenin ortadan kaldırılmasına katkı vermektir. Ben bu olaya da bu boyutuyla baktığım için o şike anıtının temiz futbol arzusunu simgeleştiren ölümsüz bir eser olacağını düşündüğüm için kurulmasını talep etmiştim. Bundan sonraki süreçte de, geçmişteki olaylar yaşanmasın, hak eden kazansın ve kimsenin hakkı gasp edilmesin. Amacımız budur. Buradaki sembolize edilen bu anıtın da kurulması konusundaki Belediye Başkanımızın da bir taahhüdü vardı. Bizde bunu takipçisiyiz.” Dedi.

“Trabzonspor ortak değerimiz…”
Köseoğlu, konuşmasının son bölümünde su görüşlere yer verdi: “İşimiz, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir her şeyimiz farklı olabilir Trabzonspor’un ortak değerleri söz konusu olduğunda bunları bir kenara bırakarak o ortak değerin faydasını geliştirmek zorundayız. Bunu yapabildiğimiz ölçüde Trabzon’un her marka değerini daha da artırabilmek noktasında yol alabiliriz ancak. Bunu yapmak zorundayız. Burada basına önemli görev düşüyor. Bence ortak menfaatler noktasında birleştirici olmak önemli ve ben bunu önemsiyorum.”

Son Güncelleme: 12.07.2017 07:54

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434