14 Kasım 2016 Pazartesi 16:07
Balta: ''Atma Pekşen Din Kardeşiyiz''
AK Parti Tonya İlçe Başkanlığı Ekim ayı ilçe danışma meclisi toplantısı ilçe binasında gerçekleştirildi.

Burada bir konuşma yapan Milletvekili Muhammet Balta; ülkemizin ilerlemesini engellemek için terör örgütleri her zaman maşa olmuştur. 15 Temmuz’da yaşananlar belli. Bizlerin inanç değerlerini kullanarak bu değerler üzerinden ülkemizi bölmeye teşebbüs ettiler. Yıllarca PKK terör örgütü ile uğraştık. Yıllarca mücadele edildi. Bu uğurda şehitler verdik. Ekonomik yönden kayıplar verdik ama bu mücadeleden asla taviz vermedik. Özellikle 15 Temmuz’da hainler ülkemizi bölmek için halkımızın paralar vergileri ile alınmış silahlarla girişimde bulundular. Allaha şükürler olsun ki bunu başaramadılar. Önce Allah’ın gücü sonra milletimizin gücüyle bu hainlere büyük bir ders verdik. Yaşlısı ile genci ile, kadını ile erkeği ile vatanını canı gönülden sevenler Tank’ların önüne geçerek bu hain girişime dur demiştir. 15 Temmuz Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesidir. Kurtuluş savaşında düşmanlarımız belli idi. Hep birlikte onlarla savaştık. Ama 15 Temmuz gecesi düşmanlar kendi içimizdeki hainlerdi. Bu daha tehlikeli idi. 15 Temmuz ruhu ayrı bir ruhtu. Şimdilerde ise bu hainler mağduriyet edebiyatı yapıyorlar. Bunlara sakın inanmayalım. Kardeşimde olsa bu işe bulaşmışsa bedelini ödeyecektir. Burada mağdur aranıyorsa 246 şehidimiz ve onların yakınlarıdır. 2 binin üzerinde yaralanan gazilerimiz ve yakınlarıdır. Mağduriyet için kararname yayınlandı ve görevlerine geri dönenler oldu. Gereken yapılıyor. Burada asla duygusal davranılmayacak ve taviz verilmeyecek. Bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya ve küresel güçlere peşkeş çekmeye kalkışanlara asla duygusal yaklaşamayız. Bu anlamda mücadelemiz son sürat devam ediyor. Bu pislik temizlenecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“ATMA PEKŞEN DİN KARDEŞİYİZ”

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in yapmış olduğu açıklamalara da değinen Balta şunları söyledi: “ Sayın milletvekili Pekşen Pasaportla Trabzon’a gelir. Trabzon’dan bi haber. İlçelerimizi ve mahallelerimizin isimlerini sorsanız sayamaz ama mesnetsiz açıklamalarda bulunur ve Ankara’ya döner. Sözcü gazetesinin yazarlarını Trabzon’a getirtmiş onlara anlatıyor. Onlarda bunları kaleme alıyor. Yok efendim Karasu barajı varmış ta suyunda kolibasili varmış. İnsanlar sudan ölmeye başlamışta. Bir sürü mesnetsiz haberler. Öncelikle Trabzon’da Karasu adlı bir baraj yok. Önce bunun bir öğrenin. Bu çok önemli bir iddiadır. Bunu yapacaksan araştırısın sorup soruşturursun yaparsın açıklamanı. Bu şekilde kulaktan dolma, yalan yanlış bilgilerle beyanet vermekle bu iş olmaz. Bu tip açıklamalar Trabzon’a büyük zarar vermektedir. Trabzon’da sudan insanlar ölüyor, kanserden ölümler arttı demek Trabzon’a ihanettir. Böyle siyaset olmaz. Sağlık müdürlüğünü aradım, Büyükşehir belediyesini aradım gerekli bilgileri verdiler. Rakamsal veriler ortada. Bu tip yalan haberlerle siyaset yaptığınızı sanıyorsanız halkımız size gereken cevabı verecektir. Önceden verdiği gibi. Bende taş üstüne taş koymayan milletvekiline diyorum ki geliyorsun Trabzon’a yalan konuşup gidiyorsun. “Atma Pekşen Din Kardeşiyiz”. Tüm teşkilatlarımız bunlara karşı duyarlı olsunlar. Halkımızı doğru bir şekilde bilgilendirsinler.

“BALTA’DAN TONYA BELEDİYESİNE ZİYARET”

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’i de makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434