08 Temmuz 2017 Cumartesi 17:50
Görevini bırakan başkan: Koltuk sevdalısı olmaya gerek yok!

Trabzon Habercisi Haber Merkezi

Haber:Halim Gökhan Keskin

AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Halim Yılmaz sosyal medya hesabından yayınladığı bir yazıyla ile görevini bıraktığını bildirdi.

Yılmaz yayınladığı yazıda: ‘’Onurla ve gururla hizmet etmekten büyük şeref duyduğum. Davam, inancım, değerlerim ve tüm ruhumla bağlı olduğum görevimden. Kongre süreçlerimizin başlaması ve yaşımın da dolması hasebiyle, il ve ilçe teşkilatlarımda ki kardeşlerimin önünü açabilmek adına genel merkez gençlik kollarımızdan müsaade istedim. Kongre süreçleri için görevlendirilecek kardeşimiz en kısa sürede belirlenecek. Yine bir olacağız beraber olacağız. Allah teşkilatımızdan razı olsun. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Halim Yılmaz Trabzon Habercisi Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada ise:

''Ben gençlerin önünü açmak için böyle bir şey yaptım. Hatta İstanbul gençlik teşkilatından bir genç yazdı bana ve diyor ki: ‘’Güzel davranışın için çok teşekkür ederim. MGV çalışmalarınızdan bu yana yıllardır teşkilatlarımızdan yöneticilerimizden görmek istediğimiz bir davranıştı. Senin bu adımı atman öncü olman Rabbim şahittir senin de bilmeni isterim ömrüm boyunca duacı olacağım.  ALLAH C.C. senden razı olsun..  Bu anlayışını inşallah devam ettirecek arkadaşlar göreve getirilir. Şuan İstanbul’da bu davranışını dostlarımıza anlatıyorum. Onların heyecanı ümidini artıyor’’ diyor.

Koltuk sevdalısı olmaya gerek yok. 1 ay kalmış kongreye ben koltukta otursam gençlerin önünü kesmiş oluyorsun. En güzeli budur. Fakat süreci ben yöneteceğim yine destek olacağım. Yüzüstü bırakmayacağım.

Bu asil bir davranış keşke herkes bunu yapabilse. Hatta Cumhurbaşkanımız genel başkan iken bırakmadan önce genel başkanlığı en son 81 ilin yönetiminin istifasını almıştı.'' ifadelerini kullandı

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434