03 Kasım 2016 Perşembe 10:17
Revi: Teşkilat başkanlarımız değişebilir
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından önemli açıklamalar yaptı. Başkan Revi, ilçe kongrelerinde yılbaşından sonra yapılacağım belirtirken üçüncü dönemlerini dolduran Çaykara, Demek-pazarı, Sürmene, Çarşıbaşı ve Tonya teşkilatlarında değişiklik olacağını söyledi. Revi, yatırımlar konusunda önümüzdeki günlerde kamuoyunu bilgilendirecek detaylı açıklamalar yapacağını belirtirken ikinci devlet üniversitesinin hayata geçirilmesi noktasında milletvekillerinin yoğun gayreti olduğunu sözlerine ekledi.

BAŞKANLIK SİTEMİNİ KONUŞTUK
İlçe başkanlarıyla yapılan toplantının çok verimli geçtiğini kaydeden Başkan Revi, “İlçe başkanlarımızla yaptığımız toplantılar en uzun toplantılar oluyor. Toplantımızda teşkilat meselelerini, ilçelerdeki sıkınıtıları, yatırılmarı ve yapılacak olanları ilçe başkanlarımızla konuşuyoruz. 15 Temmuz sürecini konuştuk, başkanlık sistemini konuştuk. İlçelerimizde yakında başlayacak olan ilçe kongrelerini de konuştuk” diye kouştu.

5 İLÇEDE DEĞİŞİM KESİN
Çavkara, Oernekpazarı, Sürmene, Çarşıbaşı ve Tonya ilçe teşkilatları başkanlannm üçüncü dönemlerini doldurdukları için ilçe kongrelerinde yeniden aday olamayacaklarını kaydeden Revi, “5 ilçemizdeki ilçe başkanlarımız üçüncü dönemlerini tamamlıyorlar. Şu andaki mevcut tüzüğümüze göre yeniden ilçe başkanları olmaları mümkün değil. Tüzük gereği bu 5 ilçe başkanımız 3 dönemi tamamlıyorlar. Dolayısıyla görevleri kongre günlerine kadar devam edecek ama ondan sonra bu ilçelerde yeni ilçe başkanlarıyla devam edilecek. Kongrelerde sadece bu ilçe başkanlarımız değil, diğer ilçe başkanlarımızda değişiklik olabilir. Yeni yılla birlikte ilçe kongrelerimiz başlayacak. Daha sonra il kongreleri yapılacak” dedi.

MECLİS GÜNDEMİNE GELMESİNİ BEKLİYORUZ
İkinci devlet üniversitesi konusunda da Revi “İkinci devlet üniversitesi yatırımının da en kısa sürede Meclis gündemine gelmesini bekliyoruz. Bu konuda Sayın Bakanımızın ve milletvekillerimizin gayreti var. Ayrıca şehrimizi ilgilendiren yatırımlarla ilgili bir çalışma içerisindeyiz. Bugüne kadar yapılanlar ve bundan sonra yapılacak olanlar, planlananlarla ilgili bu konuda önümüzdeki günlerde geniş bir açıklama yapacağız” ifadelerin? kullandı.

Sonnokta
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol