15 Ekim 2016 Cumartesi 00:13
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da
HABER MERKEZİ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'deki programı nedeniyle bu akşam Trabzon'a geldi. Saat 23:30'da Trabzon'a inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı havalimanında binlerce Trabzonlu karşıladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, Ulaştırma Denizcilik Bakanı AHmet Aslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Veysel Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu Salih Cora, Adnan Günnar, Muhammet Balta Rize Milletvekili Osman Şırman, Hikmet Ağar, Hasan Karağal,  Samsun Milletvekili Orhan Gülcalı, İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri ve beraberinde bir çok isim katıldı. 

Trabzon yönetiminden ise Trabzon Valisi Yücel Yavuz AK Parti Trabozn İl Başkanı Haydar Revi,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu katıldı. Erdoğan Trabzon'da yaptığı konuşma esnasında ''İdam isteriz'' sloganları üzerine, ''İdam kararını TBMM Genel Kurulu'na getireceğiz. Genel Kurul'dan geçerse ben bunu alırım. Dağlardaki şehitlerimizin, 248 şehitimizin, 2500 yaralımızın faillerini biz affedemeyiz. Batılılar diyor ki 'siz idam istiyorsunuz' senin anan, baban, kardeşin ölmemiş ki! Bizim ciğerimiz yanıyor. Parlemento’da kaldırılan idam tekrar gündemine alır ve bende onaylarım, bu karara saygı duymak zorundasınız! '' ifadelerini kullandı.

Erdoğan ardından kendisine yapılan Trabzonspor kaşkolu takması teklifine ise, ''Kaşkolu takalım ama durum iyi değil'' diyerek yanıt verdi. Ardından Trabzonspor kaşkolunu boynuna astı.
Erdoğan, “ Biz inlerine girdik, şimdi kaçıp gidiyorlar biz kovalayacağız onlar gidecek ama artık Türkiye onlara haram olacak. Biz bu yolda evelAllah gayretle yürüyoruz. Güneydoğuda ve doğuda terör mücadelemiz devam ediyor. Bu alçaklar Karadeniz’e sızmaya çalışıyor. Maçka’nın, Giresun’un, Ordu’nun uşakları sokmayın onları buraya.. Şimdi bu mücadele yoğun bir şekilde devam ediyor. Bizim için PKK,DEAŞ neyse FETÖ'de aynı, gelecekleri varsa görecekleri de var. Bu vatan da parçalanma asla olamaz onun içinde mücadelemizi sonuna kadar devan ettireceğiz. Şehrinizin adamı Süleyman Soylu ile İçişlerinde beraber adım atacağız, inşallah bu mücadele bir çok alanda devam edeceğiz.”
şeklinde konuştu.

İlgili galeri için tıklayınız...
Son Güncelleme: 15.10.2016 00:42

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434