29 Ekim 2016 Cumartesi 14:25
Aziz Yıldırım'dan istifa açıklaması!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin kasım ayı sayısına bir başyazı yazdı. Yıldırım, takımın gidişatından, kendisine yapılan 'İstifa' tepkilerine, taraftarların stada gelmeyişinden, başkanlık seçimlerine birçok konuya değindi. Fenerbahçe Başkanı, aynı zamanda sezon başında yollarını ayırdıkları Portekizli teknik adam Vitor Pereira hakkında da sert sözler söyledi.

İşte Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın başyazısı:

Sevgili Fenerbahçeliler,

Fenerbahçe’nin en yüce makamlarından olan Yüksek Divan Kurulu’nun Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda dile getirdiğim konuları, gelişen boyutlarıyla buradan bir kez daha yinelemek istiyorum.

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı, diğer branşlardaki takımlarımızın aksine, sezona kötü bir başlangıç yapmıştır. Bu durum hem taraftarlarımızı hem de bizleri fazlası ile üzmüştür. Geçtiğimiz sezonun sonunda kendisi ile yapmış olduğumuz bir seri toplantı neticesinde görevine devam etmesine karar verdiğimiz teknik direktörümüzün, sezon öncesi hazırlık kampında bir önceki sezondan tespit edilen ve kendisine raporlanan olumsuzlukları giderme yönündeki isteksizliği, yapmış olduğu kadro ve transfer planlamasına uygun olmayan kadro ve formasyon tercihlerindeki ısrarı ve en sonunda da takımımızı terk ederek ülkesine geri dönmesi, sezon başında teknik direktör değişikliğine gitmemize neden olmuştur. Tüm bu gelişmeler ve yeni transferler ile oluşan futbolcu grubunun uyum sürecindeki sıkıntılarıyla beraber takımımız, ligde istenilen performans düzeyine henüz ulaşamamıştır. Ancak başta Teknik Direktörümüz Dick Advocaat ve tüm futbolcuların kazanma hırsı, Fenerbahçe’yi layık olduğu yere taşıyacaktır. Taraftarlarımızı mutlu etmek bizim en temel görevimizdir ve bizler bu görevin ağır sorumluluğu ile ortaya çıkan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için var gücümüz ile daha fazla çalışmalıyız.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292