13 Temmuz 2017 Perşembe 12:02
İdmanocağı Yüzme Kulübü yaz sezonunu açtı

Trabzon İdmanocağı Yüzme Kulübü’nün yaz dönemi kursu bu yıl hareketli başladı. Haziran ayında start alan ve üç ay sürecek olan yaz kurslarına 5-15 yaş grupları arasında toplamda 220 lisanslı sporcu ve kursiyer katılıyor.

İdmanocağı Yüzme Kulübü’nün kursları, Trabzon Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda ve Gümüşhane’de haftada iki gün hafta içi ve hafta sonu olmak üzere devam ediyor. 15 Nisan 2015 yılında tam faaliyete geçen ve iki yıllık zaman zarfında bir hayli yol kat eden Trabzon İdmanocağı Yüzme Kulubü’nün geçen yıl 11 ve 12 yaş gruplarındaki iki sporcusu, A ve B barajlarını geçip yarı final yüzerek büyük bir başarı elde etti. Çalışmalarını Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda baş antrenör Ozan Sağlam, antrenörler Çağrı Yılmaz ve Çiğdem Tüzenli ile birlikte yürüten İdmanocağı Yüzme Kulübü, bu zaman zarfında kulübe yeni sporcularda yetiştiriyor. Kulübün Baş antrenörü Ozan Sağlam hedeflerinin geleceğin milli yüzücülerini yetiştirmenin yanı sıra, Trabzon’da il birinciliğini elde etmek olduğunu söyledi.

Trabzon’da yüzme sporuna bir hayli ilgi olduğunu, iki yıllık zaman zarfında kulüp olarak da büyük aşama kaydettiklerini ifade eden Sağlam şöyle konuştu:

“Bunu kayıt zamanı daha iyi görüyoruz. O kadar çok talep geliyor ki, bazen bu taleplere karşılık veremiyoruz. Bunun yanında ilimizde çok sayıda yüzme kulübü var. Yeterli çalışma alanına sahip değiliz. Tüm kulüpler bu havuzda çalışıyor. Sıkışıklık olunca pek sağlıklı çalışma ortamı da bulamıyorsunuz. Birazda o yüzden bu yıl fazla kayıt yapmadık. Gönül ister ki isteyen herkese yüzmeyi öğretelim. Ancak mevcut şartlarda ancak bu kadar oluyor. Aramızda çok iyi sporcular var. Yeni yüzme öğrenen minik yavrularımız ise çok istekliler. Aileleri de sağ olsunlar onlara destek veriyor.  Ancak yeni öğrenenlere şöyle bir önerim olacak. Sadece yaz okuluna gelmekle yüzmeyi öğrenemezler. Kış sezonunda da bu işi sürdürürlerse bu işi daha çabuk öğrenirler. Ama mutlak suretle yüzmeye devam etsinler. ‘Bu yıl bitti’ deyip bırakmasınlar.”

Haber: Ömer Altuntaş

Son Güncelleme: 13.07.2017 13:37

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434