15 Ekim 2016 Cumartesi 17:13
Karadeniz ekibini kimsenin haberi olmadan devretmişler!
Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Karadeniz ekibinde kongre üyesi Cevdet Öksüz Sarı-Siyahlı ekip için önemli açıklamalarda bulundu.
Arsinspor kongre üyesi Cevdet Öksüz, Arsinspor’da delegenin ve taraftarın endişelerini dile getirerek kulüpte başkan olduğu bilinen Yaşar Küçük’ün aslında başkan olmadığını iddia etti ve “Küçük kulübün delegesini hiçe saymış, kongre kararı dahil almadan kulübü başka birine devrettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu yaklaşımın spor yöneticiliği ile hiç bir alakası olmadığı gibi Küçük kendisine oy veren delegeye ihanet etmiştir” dedi.


KÜÇÜK’E TEPKİ VAR
2014-2015 sezonunda Arsinspor 3.ligde mücadele ettiği dönemde Yaşar Küçük yapılan kongre sonucu başkan seçilmişti. O sezon verdiği vaatlerle Sarı-Siyahlı taraftarı arkasına alan fakat takımın Bölgesel Amatör Lig’e düşmesinden dolayı tepki var.  Daha önceki yönetimlerin paraları olmadığı halde kulübü ligde tutma başarısı gösterirken spor kamuoyunun desteğini alarak başkan seçilen Yaşar Küçük’ün yanlış yönetimi ve takımla ilgilenmemesini üzüntü ile karşılayan sarı-siyahlı taraftarlar miktarı bilinmeyen bir borç ile Bölgesel Amatör Lig’ine düşürülen Arsinspor’un her zaman arkasında olmaya devam edeceklerini belirttiler.


DELEGELER NEDEN BİLGİLENDİRİLMEDİ
Arsinspor kongre üyesi Cevdet Öksüz yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ 2016-2017 sezonu Bal Liginde başlayan Arsinspor’da mevcut başkan Yaşar Küçük gözükse de aslında başkanın Yaşar Küçük olmadığını biliyoruz. Başkan Yaşar Küçük Arsinspor delegesini hiçe sayarak kongre kararı dahi almadan Arsinspor’u, Arsin’li iş adamı ve futbol kariyerinde başarılara imza atmış Kamil Ustaömer’e teslim ettiğini öğrendik. Delegeden habersiz yapılan bu değişiminin nedenini bilme hakkımızın olduğunu düşünüyoruz”.

ŞİDDETLE KINIYORUM
Öksüz “Arsinspor taraftarının ve delegesinin görüşleri alınmadan, kongre yapılmadan bilanço dahi açıklanmadan takımın Ustaömer’e devredilmesini şiddetle kınıyorum. Geçmişte olan borç ve alacak tamamen göz arda edilerek harcamaların kamuoyu ile paylaşılmadan gizli kapaklı işler yapılmıştır. Yaşar Küçük ve yönetimi kongre yaparak delege huzurunda hesap vermelidir.”


ARSİNSPOR 50 YILLIK ÇINARDIR
Arsinspor’un 50 yıllık bir çınar olduğunu söyleyen Öksüz sözlerine şöyle devam etti. ”Bu çınarı yıkanlar ve yok edenler hesap vermezse Arsinspor’un kimsesi yok demektir. Arsinspor ,Arsin’i tanıtan en önemli etkendir. Bu etkeni her kim çıkarı için, her kim maddi çıkar sağlamak için ve de rant elde etmek için kullandıysa bunun bedelini ağır öder. Bu kulüp ne zor şartlarda mücadele etmiş, yeri gelmiş taraftarın maddi ve manevi desteği ile ayakta durmuş, zor günler  geçirmiş  bir kulüptür. Yönetimin büyük hatalarıyla göz göre takımımız bu hallere düşmüştür” şeklinde konuştu.
 
Son Güncelleme: 15.10.2016 17:24

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434