01 Aralık 2016 Perşembe 08:04
Şampiyon kolları sıvadı…

Özel Haber: Faruk ATA

Türk amatör ve profesyonel boksuna verdiği hizmetlerle adını dünyada duyuran ve birçok şampiyonluklara imza atan Mini Tyson lakaplı Selçuk Aydın’ın spor salonunda çalışmalar hızla devam ediyor. Selçuk Aydın, Beşirli mahallesinde inşaatı devam eden salonda boks sporuna yeni yetenekler kazandırmak yanında halkın da spor yapacağı profesyonel bir salon oluşturmayı amaçladığını söyledi.

“Geleceğin Selçuk Aydın’ları yetişecek…”

Ocak ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak olan spor salonunda boks salonu, step-aerobik, pilates, vücut geliştirme, sauna ve çeşitli spor etkinlikleri de yer alacak. Selçuk Aydın, “Bu benim hayalimdi.. Türk kültürüne ve islam ahlakına yakışır bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak istiyorum. Bu nesil içinden benden daha yetenekli ve başarılı sporcuların yetişeceğine inanıyorum. Benim hayatımda bir Selçuk Aydın yoktu ancak, onların hayatında bir Selçuk Aydın olacak.. Geleceğin sporcularını, Türk boksunu daha da ileriye taşıyacak, ülkemizi temsil edecek gençlerimizi hiçbir karşılık beklemeden yetiştireceğiz. “ dedi.

“Türk boksuna eğitimci ve yönetici olarak hizmet vereceğim”

Amacının geleceğin teminatı gençlere tecrübelerini aktarmak ve halkın günün stresini atacak bir ortam sağlamak olduğuna değinen Selçuk Aydın, “Bu kadar tecrübeyi ve emeği parayla satın alamazsınız, ama tecrübesizlik size çok şey kaybettirebilir. Amacım geleceğin teminatı gençlere yaşadığım tecrübeleri aktarmak olacak. Federasyon Yönetim Kurulunda, Teknik Kurul Başkanıyım. Türk sporuna eğitimci ve idareci olarak hizmet vermeye devam edeceğim. Bu süreçte destek olan tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Trabzon halkına günün yorgunluğunu ve stresini atacak profesyonel anlamda hizmet verecek bir salon oluşturuyoruz. Ocak ayında spor salonumuzda 4 antrenörle birlikte hizmet vermeye başlayacağız.” Diye konuştu.

Profesyonel boks yaşamında Mini Tyson lakabı ile anılan Trabzon’un ve Türkiye’nin gururu Selçuk Aydın, amatör ve profesyonel boks yaşamında Dünya, Avrupa ve Türkiye’de  birçok şampiyonluklara imza atmıştı.

Son Güncelleme: 01.12.2016 14:41

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol