17 Kasım 2016 Perşembe 11:32
10 öğretmene ihraç istendi
Devamsızlığı Silip Not Verdiler

DÜZKÖY Çamlıca Ortaokulu’nda 2009-2010 ve 2011 yıllarında eğitim gören B.A. adlı kız öğrencinin devamsızlıklarının silindiği ve fazla not verilerek mezun edildiği tespit edildi.  Yapılan tespitin ardından okuldaki öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda öğretmenlerin yargılanmasına izin verildi. Öğretmenlerin yaptığı itiraz reddedildi. 10 öğretmen hakkında dava açıldı. 
Bir Yıldan Üç Yıla Kadar Hapis
 CUMHURİYET Savcısı Köksal Yavuz, aralarında okul müdürünün de bulunduğu 10 öğretmenin görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle bir yıldan üç yıla kadar hapsini istedi. Öğretmenlerin ceza alması durumunda meslekten ihracını talep eden Savcı Yavuz,  10 öğretmen hakkında hazırladığı iddianameyi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Öğretmenler, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
TRABZON'DA 2009-2010 ve 2011 yıllarında eğitim gören B.A. adlı kız öğrencinin devamsızlıklarının silen ve fazla not vererek sınıf geçmesini sağlayan öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda öğretmenlerin yargılanmasına izin verildi. Öğretmenlerin itirazı reddedildi. 10 öğretmen hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı ve öğretmenlerin meslekten ihracı talep edildi.

OKUL MÜDÜR BASKI YAPMIŞ
 Trabzon’un Düzköy İlçesi Çamlıca Ortaokulu’nda 2009-2010 ve 2011 yıllarında eğitim gören B.A. adlı kız öğrencinin devamsızlıklarının silindiğini ve fazla not verilerek, mezun edildiği tespit edildi.  Yapılan tespitin ardından okuldaki idareci ve öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda dönemin okul müdürü İhsan B., müdür yardımcısı Taner B., Türkçe Öğretmeni Halil K., Sosyal Bilgiler Öğretmeni Halil K., İngilizce Öğretmeni Bahar E., Fen ve Teknoloji Öğretmeni Erdem K., Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni İbrahim E., Matematik Öğretmeni Fatma D., Müzik Öğretmeni Çiğdem E. ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ercan T.’nin yargılanmasına izin verildi. Öğretmenler yargılama kararına itirazda bulundu. Yapılan itirazı reddetti.

BİR YILDAN ÜÇ YILA KADAR HAPİS
Trabzon Cumhuriyet Savcısı Köksal Yavuz, 10 öğretmen hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda aralarında okul müdürünün de bulunduğu 10 öğretmenin görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle TCK 257/1 maddesine göre bir yıldan üç yıla kadar hapsi istendi. Öğretmenlerin ceza alması durumunda TCK 53/1 maddesine göre meslekten ihracını talep eden Savcı Yavuz,  10 öğretmen hakkında hazırladığı iddianameyi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Öğretmenler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. Bu arada öğretmenlerin tamamının bu okuldan ayrıldığı bazılarının ise okullarda terfi alarak idareci olduğu ortaya çıktı.        
 
Son Güncelleme: 17.11.2016 13:50

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292