29 Kasım 2016 Salı 13:07
20 aileye inceleme
Genelge kapsamında Trabzon’da da 26 çocuğun yerleştirildiği 20 ailenin aynı uygulamaya tabi tutulduğu ve FETÖ ile bağlantısının olup olmadığı araştırıldığı öğrenildi. İncelemeler sonunda FETÖ yapılanmasıyla herhangi bir aidiyeti, bağı, yakınlığı olduğu ya da hakkında adli işlem başlatıldığı tespit edilen koruyucu ailelerde bulunan çocuklar geri alınacak.

FETULLAHÇI Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları, koruyucu ailelere de uzandı. Türkiye genelinde 5 bin ailenin, Trabzon’da ise 20 ailenin FETÖ ile bağı ya da irtibatının olup olmadığı araştırılacak.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya imzasıyla, FETÖ ile mücadele kapsamında 81 il müdürlüğüne bir genelge gönderildi. Genelge kapsamında Trabzon’da da 26 çocuğun yerleştirildiği 20 ailenin aynı uygulamaya tabi tutulduğu ve FETÖ ile bağlantısının olup olmadığı araştırıldığı öğrenildi.
İncelemeler sonunda FETÖ yapılanmasıyla herhangi bir aidiyeti, bağı, yakınlığı olduğu ya da hakkında adli işlem başlatıldığı tespit edilen koruyucu ailelerde bulunan çocuklar geri alınacak.
 
Ayrıca, devlet koruması altında bulunan ve yurtlarda kalan çocukların ev ortamında büyümesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen, "Çocuk Evleri" sistemi de FETÖ ile mücadele kapsamında mercek altına alındı. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292