08 Aralık 2017 Cuma 10:35
AK Parti, STK'ları dinledi

TRABZON'DA AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan'ın katılımıyla sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelindi. Zorlu Grand Otelde düzenlenen toplantıda AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi yer aldı.

Toplantıda söz almak isteyen STK temsilcilerini dinleyen Karacan ayrıca STK'lara dağıtılan formlara yazılacak görüşlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktarılacağını söyledi. Toplantıda konuşan Karacan, Türkiye'yi dış güçlerin bir şekilde sıkıştırmak istediğini belirterek "Bu senelerdir yapılıyordu ama şimdi iyice zaman aralığı daraldı. Hatırlayın MİT Urlarından başlayan, 17-25 Aralık süreci... Daha sonraki süreçte Gezi olayları, daha sonra 15 Temmuz derken, şimdi artık ekonomiye doğru yöneldiler. Şimdi de en son farklı bir hamleyle yaşadığımız ilk kıblemiz, bizim için Müslümanlar için en önemli nokta olan Kudüs'e girmeye başladılar.

Türkiye, başta liderimiz olmak üzere hiçbir şekilde bunu tanımadığını da beyan etti ama bizim hassasiyetlerimize, can alıcı noktalarımıza kadar inmeye başladılar." Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunun su yüzüne çıktığını ifade eden Karacan, şöyle devam etti: "O yüzden bizim dava arkadaşlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, hep birlikte el ele, gönül gönüle bir şekilde yol almamız gerekiyor." diye konuştu. Zaman zaman sivil toplum örgütleriyle bir araya gelinmesi gerektiğine işaret eden Karacan, STK'lerden aldıkları bilgileri derleyip AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ileteceğini aktardı. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti. Öte yandan Trabzon Valisi Yücel Yavuz'u, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu da ziyaret eden Karacan, Ortahisar ilçesindeki esnafı da gezerek bol kazanç temennisinde bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol