01 Aralık 2016 Perşembe 10:12
AKSA'nın trafoları çağ dışı

Türkiye Elektrik dağıtım şirketinin özelleşmesinin ardından Çoruh Elektrik ihalesine girip ihaleyi 227 milyon dolara 25 yıllığına kazanan AKSA’ya tepkiler çığ gibi büyüyor. Trabzon’un bazı mahallelerinde yıllardır kullanılan trafoların hane sayısının artmasına rağmen bir türlü değişmediğini söyleyen vatandaşlar ise isyan ediyor.

SÜREKLİ HATA
Sağanak yağış ve rüzgârlı havalarda trafoların sürekli hata verdiğini belirten vatandaşlar, “Yağmur yağmasın diye dua eder olduk. Evimizde neredeyse sağlam elektronik eşya kalmadı. Nüfusun arttığı mahallelerde eski trafolar kullanılıyor. Kar yağdığında birçok mahalle ve köy elektriksiz kalabilir” diyor.

Fatura tahsilâtlarında birçok katkı payı parası alındığını da belirten vatandaşlar, “Her şey için AKSA bizden para koparıyor. Faturalarımızı geç ödediğimiz anda hemen gelip kesiyorlar. Açma bağlama parası alıyorlar. Ama elektrikler kesildiğinde tüm elektronik eşyalarımız bozuluyor. Bunların bedelini kim ödeyecek” diyerek trafoların değişmesini istediler.

Karadeniz

Son Güncelleme: 01.12.2016 10:22

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
semih 13 ay önce

elektrık kesildiğinde cihazlarınız bozuluyor ise regülatör kullanın apartmanca yada evinizi sigortalayın oda olmuyor ıse aksaya dava açın

banner434