14 Ekim 2016 Cuma 09:29
Akyazı dolduruldu, taş ocağı kaldı yadigar
​Özel Haber: Faruk ATA

Karadeniz Bölgesinin ve ülkenin en önemli çevre sorunlarının başında taş ocakları geliyor.. Çevreye verdiği zararları saymakla bitmeyen taş ocaklarından biri Akyazı mahallesinde bulunuyor. Akyazı stadının dolgu malzemelerinin alındığı taş ocağı derin bir uçurum meydana getirdi.. Ocağın üstünde bulunan bina sahipleri ise tedirgin..

Özellikle Trabzon’un çeşitli bölgelerinde çevreye verdiği zararlar düşünülmeden açılan ve dolgu malzemesi olarak kullanılan taş ocaklarının sayısı arttıkça, çevre sorunları da o ölçüde büyüyor.. Ortahisar ilçesi, Akyazı mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve Akyazı stadı için dolgu malzemelerinin alındığı yaklaşık 150 metre derinliğinde ve genişliğindeki taş ocağı görenleri ürkütüyor,  şaşırtıyor..

Dinamit kullanılarak ve büyük iş makineleri ile açılan taş ocağının üst kısmında bulunan Akyazı mahallesi sakinleri taş ocağının yerleşim alanının bulunduğu bölgeye kadar yükseldiğini belirterek, “Yerleşim yerine bu kadar yakın olan bir yerde taş ocağına izin verilmesi son derece yanlıştı. Akyazı stadının doldurulması için burada aylarca dinamit kullanıldı. Evlerimizde korku içinde oturduk. Şu anda ise evlerimize 100 metre mesafede yaklaşık 150 metre derinliğinde bir uçurum yaratıldı.

Ayrıca bölgemiz yağışlı olduğu için heyelan tehlikesi de var. Bu kenti yönetenler, bu manzarayı nasıl görmezden geliyorlar “ dediler. 
 
Son Güncelleme: 14.10.2016 20:33

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292