16 Şubat 2017 Perşembe 08:08
Araplar’ın tercihi Arsin ve Araklı…

Trabzon Habecisi Haber Merkezi - Haber: Faruk Ata

Körfez ülkelerinden gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Trabzon’da Arap işadamları da yatırım yapmak için araştırmalarda bulunuyor..

Çok sayıda Arap turistin mülk satın aldığı Trabzon’da bazı işadamları da yatırım yapmak istiyor.. Yatırım için özellikle turizm alanını tercih eden Arap turistler, Trabzon’un Yomra, Arsin ve Araklı ilçeleri ile yakından ilgileniyorlar. Araklı’nin Turup bölgesine yatırım yapmak için Körfez ülkelerinden gelen işadamları Araklı Belediye Başkanı’nı ziyaret ederek Turup bölgesi ile ilgili bilgi ediniyorlar.

Araştırmalar yapmak için bölgeye gelen Arap işadamı Ahmad Al Ajaji, Arsin Belediye Başkan Yardımcısı Farabi Hacıhasanoğlu ile birlikte Araklı Belediye başkanı Recep Çebi’yi ziyaret ettiler. Recep Çebi, Turup bölgesinin turizm yatırımı yapılabilecek yerlerden biri olduğunu belirterek, ” Arap işadamlarının yatırım amaçlı ziyaretleri bizleri mutlu ediyor. Bugüne kadar gelen işadamları bilgiler toplayıp dönüyorlar. Ancak, önümüzdeki aylarda ciddi bir yatırım için geleceklerini tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 16.02.2017 08:29

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol