26 Eylül 2017 Salı 18:37
Arsin OSB’ye büyük çıkarma!

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Arsin ilçesi ve Organize Sanayi Bölgesi ile konuların masaya yatırıldığı görüşmede fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya Arsin OSB yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve OSB yönetim kurulu üyeleri, Platform Başkanı Oktay Acar,  Sivil Toplum Örgüt temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Platform Başkanı Oktay Acar, yakında ilçeye yapılması planlanan Yatırım Adası ve OSB’ye getirilecek olan doğalgaz hakkında konuştu.

“ÇEVRE YOLUNUN GÜNDEME ALINMASI GEREKİYOR”
“Yatırım adası ve doğalgaz ile ilgili yapılan çalışmalar sevindirici noktaya gelmiş olması çok önemli. İlçeye ve bölgeye hayırlı olmasını diliyoruz. Bu konuda başta Trabzon Büyükşehir Belediyesi, OSB Yönetim Kurulu, Arsin Belediyesi, Sanayi Ticaret Odası, ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun önemli katkıları oldu. Bölgemiz de sanayinin gelişmesi için demir yolunun olmazsa olmaz olduğunu, yatırım adasıyla birlikte muhakkak uluslararası bir yük limanının yapılması gerektiğini belirtmek isterim” dedi.

Arsin ilçesinin gelişmekte olduğunu vurgulayan Başkan Acar, “Arsin ilçemiz hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu gelişmeye istinaden gelecek yıllarda sahil yolunda ve şehir içerisin de trafik probleminin yaşanmaması için ilçenin acil çevre yonun gündeme alınması gerekmektedir. Kanuni bulvarı bitmeden çevre yolunun proje ve altyapı çalışmaları tamamlanmalı ki ilçedeki ve bölgedeki gelişim sağlıklı olmuş olsun” dedi.

ÇELEBİ, DESTEK İSTEDİ
Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ise şu ifadelere yer verdi: “Daha yeni bir yönetimiz. Eksikliklerimizi tespit ettik. Çalışmalara başladık. Birlik ve beraberlik içerisin de el birliğiyle sorunları çözmeye çalışıyoruz. Yeni sosyal alanlar ve donatılarda programımız da var. Biz platformla birlikte çalışmak isteriz. İlçe, bölge için gücümüzü birleştirip daha güzel işlere imza atabiliriz. Yeter ki diyaloglarımız devem etsin. Bu gün burada güzel konulara değinildi. Umuyoruz Fındığın memleketi olan Arsin ilçemiz bu üründen beklentilerini gerçekleştireceğiz. Biz OSB yönetimi olarak platform bileşenlerine ve muhtarlarımıza teşekkür ederiz”

Son Güncelleme: 26.09.2017 18:46

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol