12 Temmuz 2017 Çarşamba 09:42
Arsin Sahil Park’ın hali içler acısı…

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Haber: Mustafa Kul

İhale krizleri ve bakımsızlığı ile gündeme gelen Arsin Sahil Parkı’nda yeni gelişmeler yaşanıyor. 3 yıl önce hizmete açılan Arsin Sahil Parkı’nın şimdiki hali görenleri şaşırtıyor. MHP Arsin İlçe Başkanı Mustafa Küçükibrahimoğlu, Arsin Sahil Parkında çocuk parkından, mobese direğine kadar her şeyin hasar gördüğünü ifade etti.

“PARKLARIN HALİ İÇLER ACISI…”
Halkın yıllardır beklediği sahil parkının kaderine terk edildiğine değinen Küçükibrahimoğlu, “Özlemle ve merakla beklediğimiz sahil 3 önce hizmete açıldı.  Arsin ilçemiz hem doğal güzelliğe kavuşacak hem de istihdama ufakta olsa katkı sağlanacağını düşünmüştük. Fakat gördüğümüz tabloya bakılırsa, kısa bir sürede doğal güzellik yok oldu. Aynı zamanda doğal güzellik dışında sahilin içerisinde yer alan sosyal aktive alanlarından, çocuk parkları ve tuvaletlere kadar her şey hasar görmüş, kullanılmaz hale gelmiş durumda. Günden güne bakımsızdan ötürü yaşam alanından çıkan sahil parkı artık tehlikede saçmaya başladı. Çocuk parkların şimdiki hali içler acısı. Oyun materyalleri yerlerinden sökülmüş, iskelet demiri orta yerde kalmış ve bu da büyük tehlike saçıyor” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR ACİL EL ATMALI…”
Küçükibrahimoğlu, elektrik ve aydınlatmada da sorunların olduğunu ifade ederek “30 milyonluk bir yatırımın doğal güzellik dışında yaşam alanı ve istihdam acısından çok ciddi bir fark yaşatması gerekirken, Arsin’e hiçbir şekilde katkı sağlamadı. Büyükşehir acilen buraya el atmalı, Arsin Belediyesi ise baskı yapmalı. Çocuk parkı ve birçok alan tahribat olmuş, artık hayati anlamda tehlike yaratacak boyuta varmış. Acilen onarımların yapılması için çalışma başlatılması gerekiyor. Eğer onarılmayacaksa da bu haliyle kullanıma kapatılması gerekiyor. Eğer Belediyeler bu güce sahip değilse, artık ciddi anlamda tehlike saçan alanının kapatılması gerekiyor.” Diye konuştu.

Son Güncelleme: 13.07.2017 09:00

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434