17 Haziran 2017 Cumartesi 13:16
Aydınlatma Sektöründe İstihdam Hareketi İvme Kazandı

Aydınlatma sektörü için özel olarak hazırlanan CV Bankası iş arayanlarla işverenleri buluşturuyor. İş arayanlar en iyi kariyer fırsatlarını yakalama şansı bulurken, işverenler de aradıkları personele kolayca ulaşabiliyor.

CV Bankası‘na kısa sürede rekor başvuru yapıldı. Aydınlatma sektöründe istihdamın şekillendirilmesi ve geliştirilmesinin hedeflendiği projeye firmaların ilgisi de büyük oldu.

Konu hakkında açıklama yapan Aydınlatma Portalı kurucusu Emre Yılmaz, “Arkadaşlarımız işsizlikten şikâyet ederken, firmalarımız da aradıkları elemanı bulmakta zorluk çektiğini belirtiyordu. Bu noktada Aydınlatma Portalı olarak sektör adına sorumluluğu üstleniyor, işverenlerimiz ile iş arayan dostlarımızı bir araya getiriyoruz.” dedi.

Aydınlatma sektöründe çalışmış veya sektörle ilk kez tanışacak kişiler, özgeçmişlerini e-posta yoluyla portal yönetimine gönderiyor. Şekil yönünden uygunluğu tespit edilen başvurular CV bankasında listeleniyor.

Aydınlatma Portalı‘na üye kurumsal firmalar da kendilerine özel tanımlanmış şifreler aracılığıyla CV Bankası’na erişiyor. Bu sayede firmalar aradıkları elemanı kolayca bulabiliyor.

Emre Yılmaz açıklamasına şöyle devam etti, “Amacımız sektör adına faydalı şeyler yapabilmek. Bu amaç doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Sektörde faaliyet gösteren dernek ve komitelerin desteğini bekliyoruz. İş hayatına başlarken ne gibi zorluklar geçirdiğimizi unutmayalım. Genç arkadaşlarımıza destek olmak görevimiz. Duyuruyu girdiğimiz anda e-posta adresimize adeta CV yağdı. Sektör devlerinde çalışmış, yetenekli kardeşlerimizi burada görmek bizi sevindirdi. Umarım onlara daha iyi firmalarda istihdam etme hususunda bir şeyler yapabiliriz. Bu sayede sektörümüzü daha ileriye taşıyabiliriz.” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434