11 Kasım 2016 Cuma 11:53
Ayrımcılıklar Trabzon'a zarar veriyor
Yılmaz İstanbul’da düzenlenen festivallere sadece belli sanatçıların çağrıldığını dile getirdi. Yılmaz:  “Trabzon adına bir şey yapılıyorsa, birlik ve beraberlik adına bir şey yapılıyorsa tüm sanatçıları davet edeceksiniz. Para burada söz konusu değil. Ayrım yapmayacaksınız Bu ayrımcılık her kuruma da yansıyor. Trabzon’un değerleri vardır” dedi.  

Adana Yılmaz Trabzonlu sanatçılar arasında yapılan ayrımcılıkla ilgili açıklama yaptı. Yılmaz birlik ve beraberliğin altını çizerek: “Trabzon Dernekler Federasyonunu yıllardır biliyoruz. Takip ediyoruz. Bunlar bir ayrımcı bir kurgulaşma içerisinde. Bunlar beni üzdü. Ben bundan rahatsız oldum. Trabzon adına bir şey yapılıyorsa, birlik ve beraberlik adına bir şey yapılıyorsa tüm sanatçıları davet edeceksiniz. Para burada söz konusu değil. Ayrım yapmayacaksınız. İlçeler arasında bir ayrım yapılıyor. Ben Adnan yılmaz olarak bu durumdan rahatsızım” diye konuştu.

Trabzon’un Değerleri Var Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu ayrımcılık her kuruma da yansıyor. Trabzon’un değerleri vardır. Bu değerler belli insanlardır. Davet edeceksiniz. Her insanın bir kitlesi var. Ben bu olanlardan rahatsız oluyorum. Bu kişilerin kalıplaşmış bir sanatçı kitlesi var. Onların dışına çıkmıyor. Büyük para alan sanatçıları çağırmayacaksın. Emek veren insanlar var. Trabzon’dan bir Adnan Yılmaz çıktı.  Bu sadece şimdi olan bir şey değil. Rahmetli Erkan Ocaklı’nın zamandan beri bu böyle. Ben ödül almış bir sanatçıyım. Bunlar Trabzon’un içinde guruplaşma yaparak Trabzon halkına ve Trabzon’a zarar veriyor.  Tüm sanatçıları çağırın parayı söz konusu yapmayın. Parayı söz konusu yapan sanatçıları zaten çağırmazsınız. Trabzon’un değerlerini üzmeyin. Biz hiçbir kuruluştan davet almadık. Sadece geçmiş yıllarda bir kişi tarafından çağırıldım. Bunun haricinde davet edilmişliğim yok.  Federasyon altında devam ediyorsan tüm şehri kucaklayacaksın. Trabzon’un dünyada nüfusu yedi milyona ulaştı. Trabzon’dan çıkan sanatçılar bellidir. Sinan Yılmaz, Volkan Konak, Erkan Ocaklı bunlar uluslararası kitleye sahiptir. Tanınan insanlardır. 

Taka


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol