13 Temmuz 2017 Perşembe 15:16
Ayşe Sula Köseoğlu, Sincan'daki davaları takip etti

Sincan adliyesinde büyük duruşma salonunda görülen Kara Kuvvetleri davasında mağdur ve müşteki tarafında tek bir müdafi avukat olmamasına dikkat çeken Köseoğlu, ‘Mahkeme hâkimi müştekileri arka tarafa oturtmuş. Sanıkların sol tarafı yani normalde müşteki ve mağdurlar ile onların yakınlarının oturduğu taraf ise boş kalmış, sanık vekilleri ise sağ tarafı doldurmuştu’ dedi.

Mahkemede sanıkların rahatlıkları, aileleriyle mutluluk içinde irtibatları, el sallamaları, pişkinlikleri rahatsız edici düzeyde diyen Köseoğlu, ’Mahkemenin verdiği arada sanıkların pişkin rahatlıkları karşısında mağdur yakınlarının mahzun halleri de bir o kadar içimi sızlattı’ dedi.

Müşteki ve mağdur yakınları ile yakından ilgilenen Köseoğlu,’ Biz 80 milyon olarak sizlerin yanınızdayız ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hepimiz bu davaların yakın takipçisiyiz hiç merak etmeyin’ dedi.

Bu davaların sadece mağdur veya müştekilerin davası olmadığını belirten Köseoğlu, ‘ Bu davalar hepimizin ortak geleceğini ilgilendiren davalardır. Bu nedenle tüm STK’larımızı ve vatandaşlarımızı darbe girişimine kalkışan hainlerin yargılandığı bu davalarda taraf olmaya, mağdurların yanında durmaya davet ediyorum dedi.

Gün boyunca Sincan’daki davaların takipçisi olan Köseoğlu Sincan’da görülen bir başka dava olan Mahrem İmamlar davasını da takip etti. Bu duruşmayı hem Milli Savunma Bakanlığı hem de Başbakanlık avukatlarının takip ettiğini söyleyen Köseoğlu, ‘Hâkim bu davada salona da hâkim ve sanıklarda pişkinlik yok’ diye ifade etti.

15 Temmuz’a sadece sözde değil özde sahip çıkmaya her zaman dikkat etmemiz gerektiğini belirten Köseoğlu, ’15 Temmuz’a günler kala milletimizin istikbaline kast eden bu hainlere karşı safımızı sıkı tutalım’ dedi.

Son Güncelleme: 13.07.2017 15:38

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292