21 Kasım 2016 Pazartesi 10:02
Balıkçı barınağı onaylandı
Konuyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporunu okuyan Hüsnü Akkan, ‘Dam yapılmaması’ kaydıyla plan tekliflerini kabul ettiklerini belirtirken, takdirin mecliste olduğunu kaydetti. Konuyla ilgili söz alarak açıklamalarda bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ise, “Bu bizim de arzu ettiğimiz bir işti. Ancak bu planı ben ilk defa burada görüyorum. Bu gibi planları ilçelerle görüşerek yapsalar belki biz de bilgi sahibi oluruz ve daha iyi sonuçlar çıkarırız. Sonuç olarak bu aşamaya gelmiş olması bizim için önemli. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Mersin Mahallesi için önemli bir projedir. Balıkçılık için önemli bir projedir.

Vatandaş barınaklarda kapalı yerler istiyor. Ama giden valimiz de bunların kaldırılmasını arzu ediyordu. Biraz inceledik konuyu. Uydu görüntülerinden tamamen tarandı. Avrupa’da ve Dünya’da hiç kapalı olan yerleri yok. Ama bizim balıkçılar kapalı alan istiyor. Biraz da bölgenin yağışlı olmasının bunda etkisi var” diye konuştu. Derme Çatma Sundurmalar Çirkinleştiriyor Türkmen, bazı barınaklarda derme çatma sundurmalarla çirkinlikler oluşturulduğunu kaydederek, “Biraz bu işlerde bazen aşırı çirkinlikler oluyor. Derme çatma sundurmalar yapılıyor. Çirkinlik ortaya çıkıyor. Bazen çok gerekli olan şeyleri de yapamıyoruz.

Akçaabat’ta merkezdeki balıkçı barınağında 15 sene üzerinde balıkçılara bir lokal gibi, sosyal tesis gibi bir sıcak yer yapmak istedik. Bunu yapana kadar akla karayı seçtik. Bizden bütün kurumlardan görüşler, haritalar istediler. Olmadık şeyler istediler. Balıkçılarımıza biraz daha olumlu yaklaşmamız lazım. Bölge için çok önemli bir sektör” biçiminde konuştu. Konuşmaların ardından İmar Komisyonu’nun raporu oy birliği ile kabul edildi.


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol