11 Kasım 2016 Cuma 10:25
Başbakan 10 Yıl önce söz vermişti
Haber: Faruk ATA

Başbakan Binali Yıldırım’ın Trabzon’da yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor… Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanı olarak 2007 yılı Şubat ayında ziyaret ettiği Trabzon’da dönemin Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu tarafından fahri hemşehrilik beratı verilmişti..

Binali Yıldırım Trabzon’da o yıllarda yaptığı açıklamada Trabzon’u, Batum ve Erzincan’a bağlayacak bir demiryolu yapımı için şunları söylemişti: “Trabzon’a 4 yılda aktarılan kamu kaynağı 4 katrilyon lirayı geçti. Bu Cumhuriyet tarihinin rekorudur. Ayrıca Batum-Hopa-Trabzon ve güneye Erzincan üzerinden bağlanan demiryolu yapılacaktır. Bunu bugün yapacağız demiyorum, bu bir hedeftir”.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 10 yıl önce verdiği bu sözün gerçekleştirilmesi için Trabzon’da bir açıklama yapması bekleniyor… Atatürk alanında yapacağı konuşmada demiryolunun yapımı için müjdeli bir haber beklentisi içinde olan işadamları, Trabzon- Batum arasında yapılacak olan demiryolunun bölgeyi Orta Asya’ya bağlayacağını, bunun da ülke ve bölge ekonomisine büyük katkılar yapacağını söylediler.

Trabzon- Erzincan Karayolunun ise Karadeniz’i Doğu ve Güneydoğu bölgesine bağlayacak iç ticarette kolaylık sağlayacağını ifade ettiler.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol