14 Kasım 2017 Salı 20:46
Başkan adayından iddialı sözler: “ Ortahisar’a CHP bayrağını dikeceğiz…”

Röportaj: Faruk ATA

Eski bir sendikacı olan ve yıllarını siyasete adayan Akaç, “Halkla içiçe olan bir yönetim. Güçlü, dinamik ve genç bireylerden oluşan tecrübeli bir takım, dinamik kariyerden oluşan bir yönetimi toplumun önüne çıkarmak arzusu içindeyim.”  Dedi.

3 Aralık’ta yapılacak olan CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı seçimlerinde yeni yüzleri ve tecrübeyi bir araya getirerek kadro oluşturmayı amaçlayan Celal Akaç, 2019 yılında yapılacak olan 3 seçime de bu kadro ile hazırlanacaklarını ve başarılı olmak için çok çalışacaklarını ifade etti.

Celal Akaç’ın konuşmasından satırbaşları:

“SİYASETİ SEVİYORUZ VE YAPMAK İSTİYORUZ..”
“Şahsımın hiç bir şekilde bir yere adaylığı söz konusu değildi. Bunu beraber siyaset yaptığımız arkadaşlarımızla, mevcut ilçe yönetimindeki arkadaşlarımız siyasi sürece ilişkin alternatif arayışları içine girmişlerdi. Nasıl bir yönetim anlayışı şekillendiririz düşüncesiyle bana ‘Ortahisar İlçe Başkanı adayı olur musun?’ sorusunu getirdiler, ben de arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonucu aday olmaya karar verdim. Yani il, ilçe ve yönetimdeki arkadaşlarımın önerisi üzerine şekillendi. Siyaseti seviyoruz ve yapmak istiyoruz. Tabii ki bize güç veren, omuz veren bu arkadaşlarımızı reddetmemiz söz konusu olamazdı. O açıdan bu yükü almak üzere yola çıktık."

“GENÇ, DİNAMİK, YENİ YÜZLER…”
“En büyük arzumuz CHP’yi yeniden bu kentte güçlü yapısına kavuşturmak. Çıkışımızın ana hedefi budur. 2019 seçimleri öncesi sağlıklı bir örgütçülük yapısı, halkla içiçe olan bir yönetim, güçlü dinamik bireylerden oluşan tecrübeli bir takım, ağabey ve ablaların da genç, dinamik kariyerden oluşan bir yönetimi toplumun önüne çıkarmak arzusu içindeyim.  Öyle bir liste yapacağım ki tamamen yeni yüzlere yer vereceğim. Birçok kişinin tanımadığı kişiler listede yer alacak.”

“CHP BAYRAĞINI DİKECEĞİZ…”
Bütün hedefimiz yerel genel ve cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Ortahisar Merkezi Cumhuriyet Halk Partisi’ne yeniden ivme kazandırmaktır. Biz 2019 yerel seçimlerinde Ortahisar Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dikeceğiz. Öncellikle kendi inancımızı yüreğimizden seslendirmemiz gerekiyor. Tüm partililerimizin bu sözü etraflarından kullanması gerekiyor. Tabiki söylemle değil eylemle de, örgütlenmeyle de bu çabanın bu uğraşın altını doldurmamız gerekiyor. Eğer ben seçilirsem 85 mahallenin örgütlülük yapısını daha aktif hale getireceğim.

“PARTİMİN NEFERİ OLARAK ÇALIŞACAĞIM..”
“Diğer arkadaşım seçildiği taktirde her zaman ihtiyaç duyduğunda yanında olacağım ve partimin bir neferi i olarak çalışacağım. Ben de seçilirsem aynı karşılığı ondan isteyeceğim. Mahalle temsilcilerine çok önem veriyorum. Kendileri ile sık sık bir araya gelerek 2019 seçimlerine hazırlanacağız. 15 gün önce çalışmalara başladım.. Herkesle konuşuyor ve neler yapabileceğimizi anlatıyorum. Bu partimiz için de çok önemli. Aynı şekilde aynı çalışma içinde Ömer Hacısalihoğlu da öyle… Bunun partimize büyük katkısı oluyor.”

“BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ…”
“2019 Yerel seçimlerinde Ortahisar İlçesi Belediye Başkan adayımız, her kesimi kucaklayacak ve her kesimde oy alabilecek biri olacak. Adayımızı seçimlere bir yıl kala tespit ederek çalışmalara başlayacağız. Kapı kapı dolaşarak seçim tarihine kadar herkesin ayağına kadar giderek kendimizi, yapacaklarımızı anlatacağız. Kentimizin zaman kaybetmeye tahammülü yok. Hem yerel seçimlerde hem de milletvekili seçimlerinde sayımızı 2’ye, 3’e yükseltmek için çok çalışacağız. Bu seçimler hem kentimiz, hem de partimiz için çok önemli.”

“230 CİVARINDA OY ALACAĞIMI TAHMİN EDİYORUM..”
“Delegelerimiz, özgür iradeleri ile oylarını kullanacak ve partimizi ilk etapta yerel yönetimlerde güçlü kılacak kurulları seçecek. Uzun yıllar sendikal faaliyetler ile siyasetin içinde olmuş bir kişi olarak tecrübelerimi ortaya koyarak ülkeme, kentime ve partime katkı sağlayacağıma inanıyorum. Bu iş biraz da tecrübe işidir. Bu nedenle parti ileri gelenlerimizle, yola çıktığımız arkadaşlarımızla bu kararı vererek aday oldum.  Başarılı olmak için de çok çalışmak zorunda olduğumuzu biliyorum. 3 Aralık’ta –yapılacak Ortahisar İlçe Başkanlığı seçiminde 400 delegemizden yüzde 80’inin seçimlere katılacağını tahmin ediyorum. Seçimlerde 230 civarında oy alacağımızı tahmin ediyorum."

Son Güncelleme: 15.11.2017 08:41

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292