22 Kasım 2017 Çarşamba 15:34
Başkan Gümrükçüoğlu itiraf etti 'işletmecilik bizim işimiz değil'

TrabzonHabercisi Haber Merkezi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı 2018 yılı gelir tarifesi meclis üyelerine sunulurken fiyatlar tartışıldı.

Meclis üyesi Musa Öztürk, Trabzon’da bulunan müzelere ailelerinin yanında gelen çocuklar için ayrı bir tarife yapılması gerektiğini ve hatta yaş sınırlandırması ile belli bir kısmın ücretsiz girmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine müzelere giriş biletlerinin üzerine 0-6 yaştan ücret alınmaması ibaresinin eklenmesine karar verildi.

MEYDAN PARKINDA UYGULANAN FAHİŞ ÇAY FİYATLANDIRMASI...

Meydan parkında bulunan çay bahçesinde verilen kafeterya hizmetindeki ücretlendirme ile alakalı sürekli gündeme gelen fahiş çay fiyatı artırımı sorusuna Gümrükçüoğlu, “Oranın kira bedelini çıkarmak amacı ile işletmeci kendisi fiyatlandırmasını bağlı olduğu esnaf odasına sundukları fiyatın kabulü ile alakalı yapıyorlar. Biz onları uyardık. Ama elimizden bir şey gelmez. Bir kısmı TRABEL A.Ş’ye devredildi oranın. Biz 1 TL’ye verdik çayı. 2 TL’ye ise özel firma vermeye devam ediyor. Sonra bir bakıyoruz ki biz daha ucuza vermemize rağmen çayı iki katı fiyatına satan arkadaşımızın yeri daha dolu. Aslında kamu, orada ayrı bir ders verdi. İşletmecilik bizim işimiz değil dersini verdi" şeklinde konuştu.


 

Son Güncelleme: 22.11.2017 15:43

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol