03 Kasım 2016 Perşembe 09:09
Beşikdüzü’nde veliler isyanda
Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’ne yaşanan sel felaketinin sonuçları eğitim öğretimi de etkiliyor. İlk ve Ortaöğretim okullarının kazan dairelerine giren sel suları hem kalorifer kazanlarına hem de yakacaklara zarar vermişti. Aradan 2 ay gibi bir süre geçmesine rağmen bu konuda bir gelişme yaşanmadığını söyleyen veliler isyan etti.
Özellikle Zihinsel Engelli Özel Eğitim okullarındaki öğrencilerin soğuktan mağdur olduğunu belirten veliler, Milli Eğitim Müdürlüğüne “Yapmıyorsanız bırakın 1 gün içerisinde biz yapalım” dediklerini belirtip, önce olumlu cevap aldıklarını hatta kalorifer ustalarını okula götürdüklerini ancak sonra gelen bir telefonla, “Sakın kazanlara dokunmayın” talimatı geldiğini belirttiler. Çocuklarının derse montlarla girdiğini belirten veliler, “Ne yapıyorlar ne bizim yapmamıza izin veriyorlar ne de bir açıklama var. Yetkilerden bu sorunu bir an önce çözmelerini istiyoruz” dediler.


EN GEÇ CUMA GÜNÜ
Konu ile ilgili karadenizinsesi.com’a konuşan Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucahittin Kerim İKİBAŞ “Ortada bir ihale süreci var. Eğer kendi başımıza yaparsak ihale şartnamesini delmiş oluruz. Bizimle beraber Trabzon genelinde 30 okul için ihale yapıldı. Tedarikçi firmadan kaloriferler için pompaların gelmesini bekliyoruz. Yarın gerekli malzemeler Beşikdüzü’nde olacak. En geç Cuma günü bu sorunu çözmüş olacağız” dedi.
İlkhaber
 
Son Güncelleme: 03.11.2016 10:35

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292