14 Haziran 2017 Çarşamba 14:24
Bu Havalimanı da, bu trafik de Trabzon’a yakışmıyor…

Haber: Faruk ATA

TURSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, turizmin dünyada her geçen gün giderek geliştiğini belirterek, Trabzon Havalimanının artık ihtiyacı karşılamadığını belirterek, “Bu havalimanı altyapısıyla, bu şehir trafiği ise bu haliyle artık ihtiyacı karşılayamıyor ve Trabzon’a da hiç yakışmıyor” dedi.

Karadeniz Bölgesinde turizmin hızlı geliştiğine dikkat çeken Suat Gürkök, “Bölge olarak geri kalmadık, geç kaldık. Bunu kapatmaya çalışıyoruz. Bu havalimanı bu alt yapısıyla turizmdeki bu gelişmenin üstesinden gelebilecek midir?  İhtiyaca cevap verecek mi?  Bence veremez. Bu şehir trafiği cevap veremez. Yaz aylarında trafiği daha da artıran rent a-car’ları düşünün. Avrupa’dan gelen bizim gurbetçilerimizi düşünün.. En azından 3 bine yakın araç trafiğe girecek. Ama bu gelişmeler karşısında bu havalimanının hiç vakit geçirmeden Trabzon’a bölgeye yakışır bir havalimanı olması lazım. Tamam, Ordu’ya yapıldı. Rize’ye de yapılıyor. Trabzon’a 2-3 pistlik, uçak park yerleri olan çağdaş bir havalimanı yapılmalı” dedi.

  • “Sahile raylı sistem de kurulmalı”

TURSAB Doğu Karadeniz B ölgesel Yürütme Kurulu BaşkanıSuat Gürkjök, dünyanın her gteçen gün gelişerek büyümeye devam ettiğine değinerek konuşmasını şöyle tamamladı: “Rize-Trabzon arası raylı sistem havalimanı ile bütünleşmeli. Rize’den binecek olan kişi 7 dk. sonra Trabzon havalimanı içerisinde olacak. Trabzon’daki bu havalimanı bu gelişmeye cevap veremeyecek. Havalimanınızı genişletecek ve yenileyeceksiniz ki yurt dışındaki uçakların da tercihi olacaksınız. Stoplarını burada yapabilirler. Diğer havalimanları çok pahalı. Burada yakıt alma gibi işlemleri gerçekleştirebilir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol