15 Ekim 2016 Cumartesi 11:10
Bu utanç Türkiye'nindir!Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 15 Ağustos 2015 tarihinde şehit olan Polis Özel Harekat Trabzon Çaykaralı Ahmet Çamur’un ikiz kardeşi Mehmet Çamur’dan yetkililere hem sitem hem de çağrı var. Çaykara’nın Soğanlı ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Çamur’un kabriyle alakalı sitemizde çıkan habere ilişkin açıklamalarda bulunan Mehmet Çamur, “Şehit sadece bizim değil Trabzon’un ve tüm Türkiye’nindir” dedi. Şehit kardeşinin kabrini düzenleme işini devletin yaptığını ifade eden Mehmet Çamur, “Burada tek bir sıkıntı var o da şehit kardeşimin kabrine giden yoldur, bu bir utançtır ve bu utanç da her birimize yeter” şeklinde konuştu.


ŞEHİDİN KABRİ VE ARKADAKİ MERDİVENLER KISA YOL


BETON UZUN YOL


KISA DEĞİL UZUN YOLDAN GİDİLİYOR

Trabzon’un eski Valisi Abdil Celil Öz’ün kendisine yol konusunda destek verdiğini fakat yeni Vali Yücel Yavuz’la herhangi bir görüşmesi olmadığını da ifade eden Mehmet Çamur, “Şehidimiz geçtiğimiz yıl buraya defnedilirken kabre giden yol hep çamurdu ve buraya giden iki tane farklı yol var. En kısa yol mahallemizden olan iki ayrı aileye ait fakat bunlar her nedense bu yoldan geçişe izin vermiyor. Kabre 50 metrelik patika yoldan inebilecekken şimdi 200 metre dolaşıyoruz ve ara yolların olduğu arsasını da tahtalarla kapatmış durumda. O uzun yolu biz zor şartlar altında beton döktük ve merdiven şekline büründürdük” dedi.


TAHTAYLA KAPATILAN YERLER


TAHTAYLA KAPATILAN YERLER

KARDEŞİM NEDEN ŞEHİT OLDU?

Mahallesinden olan ve çocukken arkadaş dahi olduğu insanların vurdumduymaz davranışlarına üzüldüğünü belirten Mehmet Çamur, “Hayır yani anlamıyorum bu şehit benim kardeşim evet, fakat bu şehit neden canını feda etti? Bu ülke için bu millet için bu devlet için, kardeşim sen niye yolunu kesiyorsun? Bu kabre gelen dua etse sen de bundan sevap alırsın. Bu konuyla alakalı eski Valimizle görüşmüştük araba yolu için de görüşme yapmıştık fakat o görevden alındı yeni Valimize de buradan sesleniyorum, Sayın Valim gelin siz bu vatandaşlarla görüşün ve bu eziyete bu utanca son verin” diye konuştu. Şehit Ahmet Çamur’un kabrine giden yolda yönlendirme tabelalarının olması da dikkatlerden kaçmadı.


YÖNLENDİRME TABELASI


ŞEHİDİN BABA OCAĞI


 

Son Güncelleme: 20.07.2017 23:39

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hımm 10 ay önce

mehmet bey haklı.Bu rezillik o mahalleye yeter.

Avatar
boşver... 10 ay önce

Evet şehidimizin ikiz kardeşi mehmet beyin söylediklerine aynen katılıyorum.bende o mahalleli birisi olarak o mahalleden utanıyorum.bu rezillik yeter onlara.sonrada bölge insanına.yetkililerin bu sıkıntıyı acilen çözmesi lazım.mahallenin insanında bu rezilliği çözecek malesef haysiyet ve gurur kalmadı.

Avatar
FATİH 10 ay önce

AMCAM ŞEHİT AHMET ÇAMUR Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde hain pkk lıların yola kazdıkları hendeği kapatmak için, vatandaşın yoldan geçişini kolaylaştırmak ve güvenliği sağlamak için yapılan operasyonda şehadete ermiştir. Şimdi gelin görün ki birtakım kendini bilmezler yüzünden ailesi,dostları,sevenleri,meslekdaşları ,misafirleri kabrini ziyaret etmekte bu şekilde sıkıntı çekiyor. EMANETİN ŞEREFİMİZDİR bir pankart yazısı olarak kalacaksa eğer varsın öyle kalsın. Biz vatana can verirken iki karış yoldan geçemiyorsak bu yapılan şeref değil ŞEREFSİZLİKTİR. Bu konuyla alakalı Trabzon Valiliği ve yetkili merciler tarafından gerekenin yapılmasını arz ediyoruz… FATİH ÇAMUR.

Avatar
yolcular 10 ay önce

boş muhabbet yapmayın

banner292