13 Şubat 2017 Pazartesi 15:55
Büyükşehir Belediye Meclisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuştu

Trabzon Habercisi Haber Merkezi - Başkan Gümrükçüoğlu “Türkiye belediyeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Şehircilik Şûrasında Başbakanımız, Bakanlar Kurulu üyelerimiz, Türkiye’de şehircilikle ilgili genel müdürler ve belediye başkanları katıldı. Son konuşmayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Burada Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını dikkatlerinize sunmak istiyorum.” dedi.

Mecliste video olarak seyrettirilen Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’ın konuşmasında ise yatay yapılaşmadan yana olduğunu belirterek aksi durumun şehre ihanet olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinevizyo da videosu bittikten sonra Gümrükçüoğlu;

2014 Mahalli seçimlerinden sonra bu yüce meclis vazifeye başladı. Akıl almaz bina yapılarını düzene kavuşturalım diye beraberce bu mecliste karar verdik” dedi. 

Gümrükçüoğlu, “Bu gayretimizi Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclisi, imar dairesi çalışanlarına ve buradaki meclis üyelerine katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Fakat hatırdan unutmayıp aldığımız kararlara sürekliliğini az önce söylendiği gibi torunlarımıza geleceğimize neyi bırakacağımızı belirleyeceğini hatırlatmak istiyorum. Yeni imar çalışmalarımızda o zaman olan uygulamalar bizim vebalimizdir. Bizim gelecek nesillere kötü şehir bırakmamız belki 50-70 yıl sonra bugün yapılmış binaların kentsel dönüşümler dönüştürmemizdir.  Ülkenin Cumhurbaşkanının burada ki yap-sat veya belediyeler olarak hangi tanımlarla hatırlattığını hep beraber izledik. Bunların sonrasında en çok söylediğimiz husus şu. Bizim az önce söylenen yatay yapılarla bu şehrin yüzlerce yıl yeteceğini gösteren çok önemli çalışma var. Burada çalışan arkadaşlarımız var. Benim şahsen istediğim şuydu. Onlar bize büyükşehir olmadan önce belde, ilçe ve il merkezlerinde imara açılan yerlerin Trabzon'un 2050 nüfusunu karşılayacak ölçüde” cümlelerini kullandı.

Son Güncelleme: 13.02.2017 17:17

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434