16 Kasım 2016 Çarşamba 14:08
Büyükşehir Belediyesi yalanladı ancak, bu da mı kurgu…
TRABZONHABERİCİSİ HABER MERKEZİ

“Arsin’de TİSKİ Broadway içinde hizmet veriyor”
başlıklı haberimize Trabzon Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi başkanlığından açıklama geldi.
 
Gazetecilik etik kuralları ve ahlakı nedeniyle açıklamanın bir bölümüne yer vermekle birlikte, haberin takipçisi olan arkadaşlarımıza gelen istihbaratlar olayın boyutunun böyle olmadığını gösteriyor.
 
 “TİSKİ GÖREVLİSİNİN ARKADAŞIMIZA YAPTIĞI AÇIKLAMA” 
“Bu işin sorumluları tamamen muhtarlardır. TİSKİ’de 15 gün önce yapılan toplantıda muhtarlar bilgilendirildi. Gerekli belgelerin toplanması için muhtarlara süre verildi ancak, muhtarlar fazla önemsemedi ve ücretsiz başvuru tarihinde sona yaklaşıldığı için bu şekilde önlem alındı. Amaç tamamen vatandaşın bu işlemler için para ödememesini önlemek içindi.  Ayrıca başvuru tarihi de Kasım ayı sonuna kadar uzatıldı” diyerek, araç içinde kayıt alınmasını yalanlayamadı.”
 
“CEP TELEFONUNA YAPILAN KAYIT OLAYI DOĞRULUYOR” 
Özel oto içinde işlem yapıldığını gören bir vatandaş ise cep telefonu ile çektiği görüntülerde direksiyon başında işlem yapan kişi ile vatandaş arasında geçen tartışmayı kaydetti.
 
Olayın yalan olduğunu iddia eden Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin, amacı tamamen vatandaşın sıkıntı çekmemesi üzerine kurulu olan haberimizi yalanlama yerine işlemlerin daha sağlıklı yapılması için ortam yaratılmasına yönelik çalışma yapmasını arzu etmekteyiz.
 
“VATANDAŞIN CEP TELEFONUNA KAYDETTİĞİ GÖRÜNTÜLER”
 


 Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamanın bir bölümü
 

“14-15 Kasım 2016 tarihlerinde bazı yerel internet haber sitelerinde yayımlanan gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti ortaya çıkmıştır: TİSKİ Genel Müdürlüğü, kuruluşunun hemen ardından il genelinde yapılanmış, tüm ilçelerde şeflikler oluşturmuştur. Bahse konu çalışmalar ilçe şefliklerinde büyük bir gayretle gerçekleştirilmektedir.
 
Abonelik işlemlerinin yapılmasında vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak adına randevu sistemi uygulanmaktadır. Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Arsin ilçemizde de abonelik işlemi yapacak olan vatandaşlarımız telefonla veya bizatihi şefliğe gelerek randevu gün ve saatini almakta, belirlenen gün ve saatte, kimlik ve adres bilgileri ile kurumumuza gelindiğinde vatandaşlarımızın tüm işlemleri TİSKİ Genel Müdürlüğü personeli tarafından yapılmaktadır. Arsin ilçe şefliğimizde bu şekilde günde ortalama 200 vatandaşımızın abonelik işlemi sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir.
 
Durum bu kadar net ve açıkken TİSKİ Arsin Şefliği yanında bulunan ve herhangi bir vatandaşa ait aracı ve aracın başında sohbet eden insanları fotoğraflayıp, aracın TİSKİ’ye ait olduğunu iddia ederek, “Arsin TİSKİ araçta hizmet veriyor” şeklinde haber yapmak, haberde vatandaşların ortak açıklaması diye kurgu ifadelere yer vermek gazetecilik mesleğinin tüm ahlak ilkelerine aykırıdır.
 
Gerçekleri kamuoyuna arz ederiz. “
 
 
Son Güncelleme: 16.11.2016 14:23

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292