22 Kasım 2017 Çarşamba 10:31
Celal Akaç: “Siyasete renk getireceğiz””

Trabzon Habercisi Haber Servisi -

CHP Ortahisar İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Akaç, 2019 seçimlerinde Ortahisar Belediyesini kazanmanın en büyük amaçları olduğunu ifade ederken “Büro siyasetini bırakacağız, alan siyasetine yönelik bir alt yapıyı sağlayarak 2019 seçimlerine sağlıklı şekilde hazırlanma çabası içinde olacağız” dedi. Akaç, Ortahisar Belediye Başkan adayını ise Ortahisar’ın 3 bin 500 üyesine sorarak karar vereceklerini açıkladı.

Akaç, “CHP’yi 2019 seçimleri öncesi Ortahisar daha güçlü olmak için teşkilatlanmamızı oluşturuyoruz. Bu dönem yeni yüz yeni dinamik ekiple yola çıkıyoruz. Yenileşmenin partimizde bireylerin sürece katacağı niyetle anlam bulabileceği Ortahisar ilçesi teşkilatının güçlü yapılanmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Siyasete dinamik bir hareket ve renk getireceğiz. İnsana dokunan insanla iletişim içinde olan yönetim anlayışını ortaya koyacağız. Temelimiz insana dokunmak ve insanlarla iletişim içinde olmak olacak. Çalışmamızın ve bir araya gelmemizin en önemli etmenlerinden biri öncelikle parti içinde birlik beraberlik ve danışmayı Ortahisar eksenli ve il içerisinde yapmayı planlıyoruz. Kentle ilişkin iddialarımı ara ara sizlerle paylaşıyorum. En büyük iddiamızın yerel seçimler olduğunu. Milletvekili iddiamızın katlayarak arttırmak olduğunu söyleyebilirim. CHP’ye ilçe başkanı olursam bütün siyasi faaliyetlerimi Ortahisar kalesine 2019 seçimlerinde CHP bayrağını asmak olacaktır. Bu kentte siyasete katkı koymak için bu çabayı göstereceğim” şeklinde konuştu.

KİMSEYE KARŞI ÖN YARGIMIZ YOK!
Ortahisar’da CHP’nin belediye başkan adayının Volkan Canalioğlu’nun ismi konuşuluyor mu sorusunu da yanıtlayan Akaç, “hiçbir isme karşı ön yargımız yok” ifadelerine yer verdi.

Akaç, “Ömer Hacısalihoğlu arkadaşım çok değerli kıymetli insan. Yeni yüz anlamında partiye ivme katama anlamında çıkış yapacak olan bir arkadaşımız. Partimize bu demokratik yarışın güç verdiğini alanda partililerle ve vatandaşlarla yaptığımız toplantılarda bunu hissediyoruz. Ortahisar belediyesine CHP bayrağını dikeceğiz diye. AKP ve MHP’den arkadaşlarımız bize karşı bu anlamda laflar geliyor. Siyasette bunların tartışılmasından memnunuz. Bu kentte CHP ekseninde bu anlamda konuşmaların yapılması çok olumlu. Mahalle toplantılarında da özellikle tartışma konusu olduğu için yerel seçimlere yönelik aday ve meclis üyesi anlamında sorular geliyor. Gerek belediye başkan adayımızı gerekse meclis üyesi arkadaşlarımız tüzüğümüzün gerek gördüğü kurallardan geçireceğiz. Aday olan arkadaşlarımızı 3500 üyemizle tartışarak istişare içerisinde yapacağız. 6-7 ay öncesinde kamuoyu ile aday olan arkadaşlarımız buluşturacağız. CHP’nin üyeleri bu sürece müdahil olacaktır. Artık listeler farklı noktalarda değil bunun partililerimizin gözü önünde yapılacaktır. Ben delegelerimizi tek tek dolaşıp nasıl bir siyasi anlayışımız olduğunu tek tek anlatıyorum. Çok değerli büyüğümüz değerli abimiz Volkan Canalioğlu'nun hizmetleri partimize çoktur. Siyaseten bu günlerde öyle bir gündemimiz yoktur. Partililerimiz istedikten sonra kim çıkacaksa toplum nezlinde biz onu kucaklayıp halkımızla buluşturacağız. Hiçbir isme ön yargımız yoktur” dedi.

Son Güncelleme: 22.11.2017 10:39

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol