10 Şubat 2017 Cuma 20:35
Cezalara Trabzon'dan tepki...

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, TFF'yi istifaya çağırırken şunları söyledi: "Beşiktaş - Fenerbahçe maçında yaşanan olayların çeyreği Trabzon'da yaşansaydı taraftarı ve kenti toplumun önüne atarlardı. Adaletsizlik almış başını gidiyor. Kupa maçında karşı karşıya gelen Beşiktaş-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar hala hafızalarda... Lakin Trabzon'da bu olayların çeyreği çıksa,Trabzonspor düşmanları hemen ortaya çıkar, 'bunlar terörist, bunları küme düşürmek lazım' diye Trabzon şehrini ve Trabzonspor taraftarını toplumun önüne atarlardı. Ne yazık ki Beşiktaş-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar doğru dürüst konuşulmadı. Hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe taraftarlarının saha içi ve saha dışı olayları çok önemli değilmiş gibi sadece geçiştirildi. Açıklanan cezalarda ise resmen Federasyon'un Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye yaptığı eyyamcılığı gördük.

Trabzon'da bu olayların yarısı çıktığında 5 maç saha kapatma cezalarını defalarca aldığı açık, netken çok daha büyük olaylar karşısında Beşiktaş'a tek bir maç saha kapatma cezası verilmesi eyyamcılıktır ve bunu protesto ediyoruz.. Federasyon adaletli olsun. İşlenen aynı suçlara aynı cezalar versin, Trabzon ya da Anadolu takımlarına en ağır cezayı vereceksin, İstanbul takımlarını ceza diye bir maçla geçiştireceksin. Bunun anlamı çifte standarttır. Sadece taraftarın çıkardığı olaylar değil, Fenerbahçe ve Beşiktaş'lı oyuncuların futbolcuya yakışmayacak olaylar çıkarmalarına, birbirlerine küfür, hakaret etmelerine, yumruklaşmalarına verilen cezalar da göstermeliktir. Yine diyoruz bu oyuncular Trabzonspor, Bursaspor, Kayserispor ya da Anadolu takım futbolcuları olsaydı kat kat cezalar alırlardı.

Çifte standart her alanda almış başını gidiyor. Türkiye Futbol Federasyonu korkaktır. Yıldırım Demirören ve yönetimi tüm kurullarıyla istifa etsin. Artık yeter diyoruz. Bu kadar çok adaletsizliği bu ülke insanı hak etmiyor.. Trabzonspor'un ikinci yarı yaptığı olumlu transferlerle aldığı galibiyetleri önemsiyor, Muharrem Usta ve yönetimine yapıcı eleştirilerimizi, tepkilerimizi yerinde göstermeye devam ederek doğru yaptıklarında sonuna kadar desteğimizi vereceğimizi bildirerek Trabzonspor'a her koşulda iyi, kötü günde dün olduğu gibi bugün de sonuna kadar destek olacağımızın bilinmesini isteriz."  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol