13 Haziran 2017 Salı 18:52
CHP Trabzon’da sular durulmuyor, Güngör eleştirilere sessiz kalmadı

TrabzonHabercisi Haber Merkezi -  CHP Trabzon eski il başkanı ve milletvekili adayı Yavuz Karan Son Nokta Gazetesine verdiği demeçte, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’ü ve il yönetimini eleştirmiş, İl yönetiminin Trabzon’da yetersiz olduğunu vurgulayan Karan güçlü bir il yönetime ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Karan, kongrelerde güçlü bir il yönetimi oluşturmak için çalışmaya başladıklarını kaydederek il başkanlığı kongresinde Mevcut İl Başkanı Güngör’ün karşısına bir aday çıkarabileceklerinin sinyali verdi. Karan kendisinin il başkanlığına aday olmayacağının da altını çizmişti.

Karan’ın bu dikkat çeken açıklamalarına karşılık CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ise TrabzonHabercisi Haber Merkezimize açıklamalarda bulunarak Karan’a, Basın ve kamuoyu önünde biz CHP’li arkadaşlarımız olarak bu konuları tartışmayız. ’diyerek üstü kapalı gönderme de bulundu.

Turgay Güngör yaptığı açıklamada:

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1,5 yıldır Trabzon il başkanlığını yapıyorum. Bir 6 aylık daha süremiz var il başkanlığı kongreleri için. Biz bu görevde olduğumuz süre içerisinde izlediğimiz politikaları, bizi seçen genel kurul kongrelerine de aynen bildirdik. Sayın genel başkanımızın izlediği politikalarını bide yerelde uyguluyoruz. Bizim politikalarımızda barışçıl insancıl bir dil kullanılması söz konusudur. Trabzon’un yararı olan her konuda herkesle iş birliği yapmaya hazırız. Biz onları vaat ederek seçildik. Gene bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Bununla ilgili en ufak bir kuşkumuz yoktur. Görevde olduğumuz sürece zaten yaptıklarımız belli. Her türlü çalışmalarımızı bir şekilde sürdürüyoruz.

Basın ve kamuoyu önünde biz CHP’li arkadaşlarımız olarak bu konuları tartışmayız. Bunları kendi içerimizde konuşuruz. CHP il kongrelerinde tüzüğünde emrettiği şekilde tüm üyelerimiz başkan da, yönetici olabilir. Kongre süreci başladı onlar aday olur ve delegelerde kimi seçeceğine karar verir. Çok fazla da bu konuları basın önünde konuşmakta istemiyorum..’’ cümlelerini dile getirdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol