08 Temmuz 2017 Cumartesi 15:01
CHP’li Özcan sert çıktı

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Haber: Halim Gökhan KESKİN

 “KENT RUHUNU BİLEN YÖNETİCİLER YOK…”
Trabzon’un büyük kentler gibi kendine has ruhu olduğuna değinen Nazım Özcan, “Bu ruhu bilen hisseden, bu yaşayan, anlayan yöneticilere ihtiyacı var bu şehrin. Şu anda öyle bir yönetici yok Trabzon’da. Buna bürokratlarımız dâhil.. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç vatandaşın arasına giriyor diye hiçbir şey yapmadığı halde çok sevilen bir adam var. Önce Trabzon şehrini tıpkı Eskişehir örneğinde olduğu gibi bir defa iki defa şehir olarak planlayacaksınız. Birincisi tarihi dokuyu bozmayacak şekilde ve hiç el vurulmayacak şekilde bir tarihi Trabzon Şehrini. İkinci olarak da Trabzon’da yeni yapılaşmayı bilinçli ve uyumlu bir şekilde yapmak zorundasın. Yani Trabzon’da 30 katlı bina yaparak övünüyorsan Trabzon’a ihanet ediyorsun demektir. Trabzon’a yeni yapılaşmanın Trabzon’un eski tarihini uygun yapılaşması lazım. “ diye konuştu.

“DENİZE PARALEL 3 YOLUMUZ VAR”
 “Üç tane denize paralel yolumuz var.  Dikeylerimiz biraz fazla ama ana dikey yolumuz da yok bizim. O da iki tane. Bir tane Gazipaşa caddemiz var tek yönlü. Bir tane Cumhuriyet caddemiz var tek yönlü. Başka dikey ama yolumuzda yok. Birde Hoşgörü caddesinden çıkan bir yoku sayarsan bir de hadi Değirmendere de ki Maçka yolunu sayarsan 4 tane dikey 3 tane paralel yolumuz var. Bu paralel yollarda şehri büyütüp dikey yolları da arttırarak trafiği rahatlatmamız lazım.”

“2 BAYINDIRLIK BAKANIMIZ Oldu, HİÇBİR ŞEY YAPMADILAR”
“Üzücü olan şey şudur son dönemlerde Trabzon diğer illere göre çok şanslı dönemler geçirdi. Bayındırlık Bakanları Faruk Nafiz Özak, Koray Aydın gibi direk bu işlerle ilgili bakanlılar elinde olmasına rağmen hiçbir şey yapılmadı. Üzerine şu dönem en şanlı dönemlerimizden bir tanesi iki tane bakan birden var. İki tane çok güçlü bakanlık var isterse yine yapılır. Ama iradecilerimiz az önce söylediğimiz otomasyon yöneticilerimiz hiç ağızlarına almıyorlar. “

“YIKIP YENİDEN YAPMAK LAZIM”
“Trabzon’da bir Belediye Başkanı bir şey yapmak isterse yıkıp yapması lazım. Fakat bunlar sadece yıkıyorlar. Yapma yok bunlarda. Yıkıntıyı bırak gelen desin ki bak yıktılar burayı. İcraat yok, çalışma yok. Sonuç olarak bu yolların sayısını arttırmak lazım.  Biz bu şehir de doğup büyüdük. Mevcut Belediye Başkanı gibi dışarıdan gelmedik ve trafik suya benzer. Ve bütün şehirlerde insan alışkanlıkları, ayak alışkanlıkları dediğimiz şey var. Sen suyu yere dökersin su yolunu kendi bulur. Trafikte öyle gelişir. Bunlar tuttu şehrin ayak alışkanlıklarını doğal akışkan yönünü tersine çevirdi.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292