11 Kasım 2016 Cuma 10:15
Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız
“Atlatmadık. Cemaatler hala üniversitelerin içinde. Bütün faaliyetlerini gösteriyorlar. FETÖ gibi o kadar cemaat var ki üniversitelerin içine sızmış. TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek Trabzon gazeteciler cemiyetinde burslarla ilgili bilgi verdi. Melek yaptığı açıklamada; “Trabzon’da 1990 yılında şubeyi açtık. Açtığımız günden bugüne kadar küçümsenmeyecek eğitime katkı sağladık. Trabzon üniversite şehri olmasına rağmen yeterli yurt yoktu. Kız çocuklarımız büyük sıkıntı çekiyordu. Bunun için TEV’in kendi bünyesinde yurt açtık. Türkiye’de başka yurtlarda açıldı. Yalnız yurt değil nerede okul sıkıntısı varsa TEV orada…

 Bizim çelenklerimiz var. Bu çelenklerden mutlu günlere acı günlere gönderilen çelenklerden TEV’den göndersinler bir öğrencinin eğitimine katkı yapsınlar. Ama bizim millet alışmamış.  Eğitime destek verilmesinde fayda ar, zaruret var ihtiyaç var” dedi.  

FETÖ Gibi Üniversitenin İçine Sızmış Cemaatler Var FETÖ gibi birçok cemaatin ülkenin içine sızdığını ifade eden Melek, “Biz burada bölge şubesi görevi yapıyoruz. Bize bağlı Doğu Karadeniz’den, Doğu Anadolu’ya bağlı 9 üniversite var. Üniversitelere gittiğimizde bir fakültede 80-90 talep var. Bizim o fakülte için kontenjanımız ya 2 veya 4.. Hak edene veriyoruz ama alanlar mutlu alamayanlar üzgün. Biz bu çocuklara sahip çıkmazsak, başkaları sahip çıkıyor. Allah bu ülkeye 15 Temmuz darbesini bir daha göstermesin. Atlatmadık. Cemaatler hala üniversitelerin içinde. Bütün faaliyetlerini gösteriyorlar. FETÖ gibi o kadar cemaat var ki üniversitelerin içine sızmış. Birçoğu ticaret için yapıyor. Öğretim üyeleri bakıyorsunuz, ya bir cemaatin mensubu ya da siyasi partinin mensubu. Siz bilimden uzaklaştınız mı hedefe ulaşamazsınız.  Siyasi partinin bir bakanı geliyor eğitimde sistem koyuyor, aynı siyasinin bakanı geliyor sistem değişiyor. Yapboz ile bir yere varamazsınız. Eğitimde milli devlet politikası uygulanmadıktan sonra başarı sağlayamazsınız. Bu ülkeyi kurtaracak eğitimdir” diye konuştu. 
Kurtarmamız Lazım!
Melek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Biz boynu bükük çocuklara burs vermenin gayreti içindeyiz. Biz sahip çıkmazsak sahip çıkacak o kadar kesim var ki. Bunun daha çok artması için vatandaşların bu konuda duyarlı olması lazım. Eğitim ihmale gelmez. Eğitim ihmal edilirse bedeli çok ağır olur. Bunu geri kalmış ülkelerde görüyoruz. Onun için çocuklarımıza bil hassa sahip çıkmamız lazım. Dış güçlerin elinde olan bazı cemaatlerin etkisinden kurtarmamız lazım.  Volkan Konak’a dedim gönlü zenginsin. Gel bu vakıfları bizim vakıfta toplayalım. 50-60 kişiye burs veriyor. 2 sene sınıfta kalmış. 3 sene sınıfta kalmış. Ama Volkan’dan devamlı para ılıyorlar. Bizde 1 sene kırık not alsa bursu gider. Biz zeki çalışkan çocuklara burs veririz. Yoksa senin yaptığın gibi Ahmet ağanın Mehmet ağanın çocuklarına burs verirsen bu verirsek bu işi halledemeyiz”   

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol