09 Ağustos 2017 Çarşamba 09:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da Söz Verdi, Söz İstedi

Söz Verdik Ama...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 3 günlük bölge gezisinin son durağında TTSO'da konuştu. STK temsilcileri ve iş adamlarına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'un mega beklentileriyle ilgili söz verdi ama söz de aldı.

Önce İhracatı Sorguladı

TRABZON'UN tarihî birikimi ve potansiyeline rağmen harekete geçirilemediğini kaydeden Erdoğan "Bundan zorlandığımıza göre bir sıkıntı var demektir. Geçtiğimiz yıl ki ihracat bir milyar 341 milyon dolar. Bu rakam Trabzon'a yakışır mı?" diye sordu.

 Mega Projelerimizi Saydı

ERDOĞAN, TTSO'nun Endüstri Bölgesi, Şehir Hastanesi, İkinci Üniversite, Havalimanına İkinci Pist, Güney Çevre Yolu ve turizm destinasyonlarının artırılması taleplerinin şehrin kalkınması için önemli olduğunu belirtip, söz alarak söz verdi.

Üç Konuda Artış İstedi

 CUMHURBAŞKANI Erdoğan, "Ben bunları taahhüt ediyorum. Şimdi siz de bana bir milyar dolar olan ihracatı 5 milyar dolara çıkarmayı, Trabzon'un 2,6 milyar dolarlık vergi gelirini iki katına çıkarmayı, SGK'da kayıtlı 187 bin çalışan sayısını katlamayı taahhüt ediyor musunuz?" diye sordu.

Söz Verdik Ama Zor Yaparız

TTSO salonundan her üç talep karşısında "Söz", "Eyvallah" "Tamam" sesleri yükselirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin başlattığı kalkınma hamlesinin içinde Trabzon'un da olacağını belirterek "Türkiye yürürken Trabzon yerinde durursa olmaz." ifadelerine yer verdi.  

(Günebakış)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol