02 Aralık 2016 Cuma 13:45
Destek talebİ karşılıksız kalmadı

Ankara’ya giden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldi. AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile birlikte Bakan Soylu’yu ziyaret eden Genç, hayata geçireceği projelerle ilgili Bakan Soylu ile istişare ederek kendisinden destek istedi. Belediye tarafından yapılması planlanan Tünel Akvaryum ve Tarihi İpekyolu Canlandırma Projesi ile ilgili Bakan Soylu’ya detaylı bilgiler veren Genç, her iki projenin hayata geçmesi durumunda, Trabzon’un bölgenin en cazip turizm merkezi haline geleceğini söyledi. Genç, “Her iki projemiz hakkında sizlere daha önceden brifing vermiştik.

Şimdi geldiğimiz nokta itibariyle sizleri ayrıca bilgilendirmek istedik. Bu iki projemiz çok büyük çaplı projeler. Belediyemizin imkanlarıyla ve bakanlıklarımızın destekleriyle bu projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Hem teknik anlamda, hem de finansal anlamda devletimizin yardımlarına ihtiyacımız var. Turizm canlılığını korumak için bu iki projemize ciddi anlamda ihtiyacımız var. Sizlerin, diğer bakanlıklarımızın, milletvekillerimizin destekleriyle, elbirliğiyle bu projelerimize bir an önce başlayalım istiyorum” açıklamalarıyla Soylu’dan destek istedi.

PROJELER KATMA DEĞER KATACAK

Bakan Süleyman Soylu ise, Başbakan Binali Yıldırım’ın Trabzon ziyaretinde dile getirdiği şehir hastanesi, ikinci kamu üniversitesi ve Trabzon-Erzincan demiryolu gibi projelerin Trabzon’da çok büyük katma değer yaratacağını söyledi. Bakan Soylu, “Tüm Türkiye’nin İçişleri Bakanıyım ama Trabzon’un gönlümde ayrı bir yeri var. Her bölgemizin, her ilimizin bütün sorunlarıyla yakından ilgiliyiz. Bu konuda zaten hiçbir ayrım yapmayız. Sık sık Trabzon’u ve bölge şehirlerini ziyaret ediyorum. Bana sunmuş olduğunuz projeleriniz gerçekten ayağı yere basan, şehrimize yeni bir sinerji katacak projeler.

Trabzon ekonomisine ve turizmine ciddi bir hareketlilik kazandıracak bu projelerinizde ve diğer projelerinizde sizlerin arkasında yer alacağım ve destek olacağım. Yeter ki proje üretin, taş taş üstüne taş koymaya çalışın. Şehir için bir şeyler üretmeye, Ortahisar’a bir şeyler katmaya çalıştığınızın farkındayız. Bundan dolayı da sizlere ve çok değerli çalışanlarınıza teşekkür ediyorum. Bir yandan ülkemizin güvenliği ilgili her türlü tedbiri alırken, diğer yandan da halkımıza hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

ilkhaber

Son Güncelleme: 02.12.2016 13:47

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292