25 Ekim 2016 Salı 16:44
Diş hastanesinin açılış tarihi belli oldu
İl Sağlık Müdürü Süleyman ise, TOKİ’nin hastaneyi kendilerine devrettiğini, hastanenin Kasımın ilk haftasında açılacağını söyledi.

PERSONEL SIKINTISI MI VAR?
Trabzon’da yapımı 2011 yılında başlanan ve inşaatının yüzde 95 oranında bitmesine rağmen Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılışının yapılmamasına CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör tepki gösterdi. Güngör, “Şu anda hastane bitme noktasına geldi ama her ne hikmetse bir türlü açılışı yapılamıyor. Zaten çok geç kalındı. Trabzon’da böyle bir hastaneye fazlasıyla ihtiyacı vardır. Açıkçası ne zaman açılacağını merak ediyoruz. Personel sıkıntısından dolayı mı hastaneyi açamıyorlar bize açıklasınlar” dedi.

ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLİYORUZ
Güngör’e cevap veren Trabzon İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman hastanenin TOKİ’den devralındığını kaydederek, “Kasım ayının ilk haftası açılacak inşallah. Hastanenin açılması için personel sıkıntısı yok. Hastanesinin iç donanımı yerleştiriliyor, otomasyon sistemi kuruluyor. Bilgisayarların malzemeleri yerleştiriliyor. Ortada başka bir sıkıntı yok. Bundan sonra açılışı ertelenmez inşallah. Bundan sonra ki kısım bizimle ilgilidir. Artık önümüzü görebiliyoruz” diye konuştu.
Karadeniz’de Sonnokta
 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434