01 Aralık 2016 Perşembe 20:40
Doğalgazı Osb’lere getireceğiz

Çoruh Aksa Çağrı Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Açılışa Rize ve Trabzon’da bir takım etkinliklerde bulunmak için gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve çok sayıda kişi katıldı.

Çoruh AKSA Çağrı Merkezi’nin açılışı için Trabzon’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Soylu yaptığı açıklamada; “Bu güzel hizmetin hem Trabzon’umuza hem ülkemize hem enerji camiamıza hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımız aradıkları zaman karşısında nezaketli aynı zaman da çözüm odaklı ve aynı zaman da da iletişimi en iyi şekilde sonuçlandırabilecek aklı ortaya koyabilen bu sistemin Trabzon’umuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kıymetli Bakanımızın ortaya koymuş olduğu politikalar, hükümetimizin yaptığı değerlendirmeler çerçevesinde yürüttüğü stratejiler gerek bizim geleceğe ait enerji politikalarımız konusunda Türkiye’yi daha planlı daha dayanıklı daha kuvvetli ve daha öngörülebilir bir noktaya taşımaktadır. Türkiye kendi coğrafyası açısından özellikle enerji hattında asli bir oyuncudur ve bu asli oyunculuğu sayın bakanımızın mahareti ile çok daha iyi bir noktaya taşıyacağı da hepimizin malumu ve açıktır” ifadelerini kullandı

ENERJİ BÜYÜMEMİZ İÇİN ÖNEMLİ NOKTADIR
AKSA’dan muhalefet gördüklerini dile getiren Soylu şekilde konuştu; “Tüm dünya büyümek istiyor. Ama büyümekte enerji ile oluyor. Sadece bu değil bu değil bunun ötesinde başka bir şey daha var. Aynı zaman da enerji Türkiye’nin büyümesi ve kalkınması için bizim açısından da hem kalkınma modeli açısından da ama bir taraftan da istihdam modeli açısından çok önemli bir noktadır ve bununda harekete geçirilmesi gerekirdi. Ben Trabzon’a geldiğim ve milletvekili adayı olduğumuz il günleri hatırlıyorum Allah şahittir biz diğer siyasi partilerden bir muhalefet görmedik AKSA’dan muhalefet gördüğümüz kadar. Ama bunu hem onların yöneticileri ile hem şirketle hem çalışanları ile beraber o kadar güzel koordine ettik ki koordine edildi. Sizin gelmeniz ayrı bir ivme sağladı neredeyse bütün sorunlar tek tek çözülür hale geldi. Çok uzun zamandan beri Trabzon’dan bana enerji ile alakalı herhangi bir olumsuz bir geri bildirim söz konusu olmuyor. Bu gün Türkiye’yi sarmalayın esas insan kaynağını hedef alan yani bir taraftan terörle bir taraftan uyuşturucu ile bir taraftan karşı karşıya kaldığımız bütün sıkıştırmalarla esas insan kaynağını hedef alanlara karşı verebileceğimiz en güzel cevap insan kaynağımızı istihdamı ile eğitimi ile medeniyetimizin tüm değerleri ile yani gelenek görenek, imanımız inancımız ve bize bırakılan bütün değerleri insan kaynağı ile yarına taşımakla cevap verilebilecek. Burası bir kardeşlik medeniyetidir.”

ÇAĞRI MERKEZİ ÖNEMLİ BİR ADIM
Rize ve Trabzon’da bir takım açılışlarda bulunmak için gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Çoruh Aksa Çağrı Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Albayrak burada yaptığı açıklamalarda: “Trabzon hem ana ocağı hem baba ocağım. Bugün güzel bir sadece mis kokulu yağmur altında bu açılışı yapmıyoruz, bu açılışın ruhunda, maneviyatında Trabzon var. Çünkü Trabzon bizim için önemli ve dünyanın negatif gündemine rağmen Trabzon için istihdam noktasında önemli bir adım atıyoruz. Ekonomimiz ve daha fazla genç arkadaşımızın istihdam edilmesi, ekonomik sistemde üretime katılma noktasında da önem arz ediyor. Bu yılın Mayıs ayında Trabzon’da önemli bir toplantı yaptık. Müşteri merkezli bir çerçeve ortaya koyduk ve çok önemli kararlar aldık. Müşteri memnuniyeti noktasında çağrı merkezi önemli bir adım. Hem vatandaş, hem kamu hem de bizim mutsuz olduğumuz yapıyı nasıl değiştirebiliriz diye düşündük. Çünkü böyle bir yapı da ilerlemeniz mümkün değil. İşte bu noktada aldığımız kararlardan biridir çağrı merkezi” diye konuştu.

ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ
Albayrak açıklamasında şunları kaydetti: “Çağrı merkezi noktasında Türkiye çapında iki küsur bin istihdam, teknik personel noktasında yaklaşık dört bin kişilik bir istihdam ile toplamda altı binden fazla insanımızı hem istihdam hem elektrik dağıtım sektörünün çok daha verimli ve müşteri memnuniyeti odaklı noktaya ulaşması adına adımlar atıyoruz. Burada hedefimiz şu, üç paydaştan müşteri memnuniyeti noktasında memnuniyetsizlik duyulan çerçevenin değişmesi. Günlerce ulaşılamayan çağrı merkezlerinin artık ulaşılabilir olmasıdır. Bu şekilde herkes kazanacak. Tüm bu sistemi çok daha iyi noktaya taşıyacağız. Trabzon ve bölge üzerinde sadece elektrik üzerinde değil AKSA ile doğalgaz üzerinde de önemli adımlar atacağız. Trabzon, Rize, Artvin önemli adımlar atacağız. Bu müjdeleri de bir daha ki ziyaretimize saklayalım. Doğalgazı, istihdamı sağlayan organize sanayilerimize de getireceğiz.”

Son Güncelleme: 01.12.2016 23:42

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434