08 Kasım 2016 Salı 11:43
Durak isyanı
Vakfıkebir dolmuş durağı görevlisi Aydın Kayhan korunaklı bir yerleri olmadığını ifade etti. Kayhan insanların ihtiyaçlarına cevap verecek bir çalışma yapılmadığını belirterek: “Ben Vakfıkebir durağının görevlisiyim. Burada araçları kaldırdığımız noktada korunaklı her hangi bir barınma yerimiz yok. Bunun yanında binlerce insanın yolculuk ettiği bu yerde bir lavabo yok. Bir bardak su içmeye bir musluk yok. Kısacası buraya sadece araçlar gidip geliyor. İnsanlar gidip geliyor ama insanların zaruri ihtiyaçlarına cevap verecek her hangi bir çalışma yok. Ben Sayın Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na dört yıl önce burada ki sorunları dinlerken dile getirmiştim. Ama şuana kadar burada bir çalışma yapılmadı.

En son Ulaştırma Daire Başkanlığından bir görevli ile görüştüm burası ile ilgili projeleri olduğunu söylediler. Bu işler de yetkili olan insanlara seslenmek istiyorum; Burası ile ilgili projeleri için teşekkür ediyorum ama bu projeyi yapmadan önce bu bizim isteklerimiz konteynır, musluk ve lavoba bunlar geçici olarak yapılacak hizmetler. Bunları lütfen yapın” diye konuştu. Yıllardır Eksiklik Var “Burada yıllardır eksiklik var. Bunun maliyetine gelince biz kapıdan girişte ücret veriyoruz. Her girişte bir araç dört lira para ödüyor” diyen Kayhan şunları kaydetti: “ Bir araç iki tur atsa sekiz lira ödüyor. Bizim durağımızda çalışan araç sayısı 35 toplam.

Biz buraya her gün kira ödüyoruz. Bu çok yüksek miktarda bir para. Hizmet istemek buradaki şoförlerinde, yolcularında hakkıdır. Başkanımızın gelip burayı görmesini istiyoruz. Kar başımıza düşene kadar biz bunun burada yapılmasını sağlayacağız. Biz insanız burada insan gibi beklemek istiyoruz. Derme çatma kulübeler var. Telefonlar ağaca asılı” Beşikdüzü dolmuş durağı şoförlerinden Hasan Bektaş kış gelmeden önce sadece durak istediklerini ifade ederek şunları kaydetti: “Telefonlarımız direkte duruyor. Çatıları biz yaptık. Biz yedi senedir burada karın altında durup karın altından kalkıyoruz. Buraya bir kulübe koysunlar biz bunu istiyoruz. ”   

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol