29 Kasım 2016 Salı 21:55
Efsane belediye başkan konferansta konuştu
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Yerel Yönetimler ve Sistemin Sorunları” konulu konferans için Trabzon’a geldi.CHP’li Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i Trabzon’da partililer büyük bir coşku ve kalabalıkla karşıladı. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, parti yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımın bir hayli yüksek olduğu konferansta kendine yer bulamayan vatandaşlar merdivenlere, koridorlara oturarak Büyükerşen’i dinledi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, Eskişehir’in dönüşümünü anlattığı konferansta Trabzon ile ilgili karşılaştırmalarda yaptı.Başkan Büyükerşen, Trabzon’da yapılması planlanan hafif raylı sisteme atıfta bulunarak, “Altyapıyı yetişkinler için yaptık. Su, kanalizasyon, ulaşım ve tramvay gibi alt yapı sorunlarına öncelik verdik. Bunları çözdükten sonra gençlere ve çocuklara yöneldik. Tramvay da Türkiye’de ilklerden biri, hatta vermiyorlardı. Oturduk, Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman geçinenlerle tartıştık. Tramvay fizibıl değil, diyorlardı. Nüfusunuz fizibıl göstermiyor diyorlardı ama onlara rağmen allem ettik kallem ettik siparişi verdik. Tramvay sistemi kuruldu önce esnaf küplere bindi, raylarla yollar kapandı diye şimdi tramvayın geçmediği yerdeki esnaf ‘bizim buradan da tramvay geçir ve diğer vasıtalara kapa yolu’ diyor” dedi.PLAJ FANTEZİ DEĞİL SOSYAL DEMOKRATLIKTIR
Denizi olmayan Eskişehir’e plaj yapan Büyükerşen’e partililerin ilettiği, “Siz olmayan yere deniz getirdiniz, bizde var olan denizi yok ediyoruz” söylemlerine ise Büyükerşen, “Fantezi gibi geliyor ama benim öyle fantezim yok. Bir seçim öncesi ekibimle birlikte Porsuk’un etrafında ıslah çalışmaları için bulunuyoruz. Etrafımızdaki çocuklara baktım, hepsinin bacaklarında yamukluk var. Bu durumun irsi olduğunu düşünerek, ‘bu çocuklar akraba mı’ dedim. Ekibimizde bulunan bir doktor arkadaş hemen cevap vererek, ‘denize girmeyen, güneş görmeyen, D vitamini eksikliği olan kişilerde görülür, raşitizm hastalığı’ dedi.  Bu cevap üzerine döndüm ekibe ‘Şuraya da plaj yapıyoruz’ dedim. Dalga geçtiğimi düşündüler. Bu çocuklar suya girmeli, kum da oturmalı, güneş görmeliler. Sonunda plaj yapıldı, büyük bir merakla açılışına gittim. Gördüğüm manzara beni mutlu etti. Bu sosyal demokratlığın bir gerekçesidir, fantezi değildir” diye konuştu. Konferans, Büyükerşen’in konuşmalarının ardından CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör tarafından kendisine plaket sunumu ile sona erdi. 
Son Güncelleme: 29.11.2016 22:30

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ba 13 ay önce

Başkan dediğin böyle olur, şu adama imkan verin neler yapmaz kötü olan şey ise yaşının artık işine engel olmaya başlaması değerini bilemediğiniz adamı ileride çok arayacaksınız durumu olmasından korkuyoruz.

banner434