18 Kasım 2017 Cumartesi 08:02
Gülcemal’i vatandaşa soracak!

Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi olan www.trabzon.bel.tr portalında yapılan ankette katılımcılara, "Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi 1. etap alanında hangi tesisleri görmek istersiniz?" sorusu yöneltildi.

1Mart - 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete 1032 farklı katılım ve beyan elde edildi. Anket sonuçlarında ana hatları ile talepler; 'deniz aktiviteleri, rekreasyon, ticari aktivitekurumsal yapı, kültür-sanat, ulaşım, donatı, dini inanç ve çocuklara yönelik alanlar' olmak üzere sekiz ayrı grupta oluştu.

TÜM TALEPLERE YANIT VERECEĞİZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi'nin üç ayrı etapta tamamlanacağını, I. etapta tahkimat ve dolgu çalışmalarını tamamladıklarını hatırlat- sbmlacak tı. Gülcemal Projesi ile toplamda 800 bin m2 alan kazanacaklarını' ifade eden Gümrükçüoğlu, "I. etap tahkimat alanında 250 bin m2 alan elde etmiş bulunmaktayız. Bu alanda uygulanacak olan projenin hazırlanmasına devam ediyoruz. Bu çalışmamızı halkımızın taleplerine göre şekillendiriyoruz. Ankette çıkan sonuçlara göre hazırlanan projemiz tamamlandığında yapım ihalesi gerçekleştirilecek ve uygulanmasına başlanılacaktır" diye konuştu.

Başkan Gümrükçüoğlu, Gülcemal Projesi'nin üç ayrı etabıyla Trabzon halkının bu konudaki hemen hemen tüm taleplerine yanıt verebileceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol