30 Kasım 2016 Çarşamba 13:01
Gümrükçüoğlu: 6 ilimizden çalışmalara başladık

TRABZONHABERCİSİ HABER MERKEZİ - TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkan Adayı Mustafa Gümrükçüoğlu, Bakanlar Kurulu’nun Trabzon Havalimanı hakkında aldığı karar ve Trabzon turizmi ile ilgili olarak,  Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı  düzenledi.

Mustafa Gümrüğkçüoğlu açıklama öncesi Adana’da yaşanan elim olayı şöyle yorumladı:

“ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİK”
“Adana'nın Aladağ İlçesi'nde, orta öğrenim gören kız öğrencilerin kaldığı bir yurtta meydana gelen yangın faciasında 11 öğrenci ve 1 bakıcının yaşamını yitirdiğini bir üzüntüyle öğrendik. Bu elim olayda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, başta vefat edenlerin yakınları olmak üzere tüm Milletimize başsağlığı dileriz.”

Gümrüğkçüoğlu, ekip arkadaşlarıyla birlikte bu yola çıktıkları için mutlu olduklarını dile getirirken, sözlerine şöyle devam etti:

6 İLİMİZDEN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
“Bölge yürütme kurulunun sorumluluk alanı olan 6 ilimizde yapmış olduğumuz seçim çalışmalarında bizimle birlikte yola çıkarak, gayretle çalışan yönetim kurulu adayı arkadaşlarıma ve bizlere güvenerek desteğini esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

BÖLGEMİZ İÇİN BİR LOKOMOTİF SEKTÖR OLDUĞUNU GÖZ ARDI EDEMEYİZ
Özellikle bölgemizde gelişmekte olan turizm sektörünün bölgemiz için bir lokomotif sektör olduğunu göz ardı edemeyiz. Bu noktada turizmin bütün paydaşlarıyla ele alınması gerektiğinden yola çıkarak, sadece konaklama ve gezi mantığı ile bakılamayacağını, aksine turizmi sosyo-kültürel bir olgu olarak görmek gerektiğinin altını çizmek isterim.

DEĞERLERİ DAHA İLERİYE TAŞIMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR
Bu bakış açısı sektörün sürdürülebilir olması açısından da önem arz etmektedir. Bölge turizmini il bazında değil bir bütün olarak ele almalıyız. Bu şehirleri birbirinin rakibi değil tamamlayıcısı olarak görürsek turizm çeşitliliğini de arttırabiliriz. Bölgemiz, ülkemizde yurt içi ve uluslararası pazarlarda önemli bir turizm merkezidir. Ancak bu hiçbir zaman yeterli görülmemelidir. Gerek pazar çeşitliliği gerekse turizm çeşitliliği adına sürekli kendimizi yenileyerek sahip olduğumuz bu değerleri korumak ve daha ileriye taşımak bizim asli görevimiz olmalıdır.” Dedi.

6 BİN DOLAR DESTEK BİZİ HEYECANLANDIRDI
“Kültür ve Turizm Bakanlığımızın 2017 bütçe görüşmelerinde Trabzon'a hava yoluyla 1 Ocak-31 Aralık tarihleri arasında turist getiren seyahat acentelerine uçak başına 6 bin dolar destek verilmesine karar vermiş olması bölge turizminin gelişmesi adına bizleri heyecanlandıran bir adımdır. Bununla beraber Uzungöl'ün aydınlatılması ve çevre düzenlemesi için ayrılan 2 milyon TL tutarındaki bütçenin de Çaykara Belediyesine gönderileceği haberi de bizi ayrıca mutlu etmiştir.”

DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
“Bölge turizmine ehemmiyetle yaklaşan sayın Cumhurbaşkanımız nezdinde, sayın Başbakanımız, hemşehrilerimiz olan Sayın İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu, sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak ve sayın milletvekillerimize destekleri için teşekkür ederiz.”

SÜMELA’NIN TADİLATINI OLUMLU BULUYORUZ
“Sümela’da ki tadilatının olumlu olduğunun kanaatindeyiz, orada bir taş düşmesi veya bir turistin yaralanmasını bir kaçak faaliyeti yapan şirketin sigortasız belgesiz araçlarıyla oluşabilecek bir kazada can verebilecek bir misafirimizin oluşturabileceği sıkıntıları da göz ardı etmemek gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

 Haber: Mustafa KUL

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434