10 Temmuz 2017 Pazartesi 15:29
Gümrükçüoğlu talimatı verdi: "Hemen araçları oraya gönderiyorum"

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Haber: Halim Gökhan Keskin

HabTrabzon Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı bugün Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Başkan Gümrüçüoğlu’nun geçtiğimiz Haziran ayında yapılan faaliyetleri meclis toplantısına katılanlara anlattıktan sonra gündem dışı maddelerine geçildi.

Gündem dışında ilk söz hakkı alan meclis üyesi CHP’den Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olan Burhan Cahit Erdem oldu. Erdem konuşmasında: "Sayın başkanım ve meclis üyesi arkadaşlarım elimde ki liste biraz uzun zamanını alacağım kusura bakmayın’’ ifadelerimi kullandıktan sonra kendisine ulaşan ve  şehirde kendi gördüğü şikâyetleri dile getirdi.

"AMBULANS ŞÖFORÜ DAHA GELEMEM DEMİŞ..."
CHP  meclis üyesi Cahit Erdem’in mesclis toplantısı gündemine gündem dışı olarak getirdiği şikayetler arasında  en dikkat çekeni ise Maçka Esiroğluna bağlı eskiden belde olan Bahçekaya mahallesinde yol sorunuydu.  

Erdem, Bahçekaya mahallesinde ki yol sorunu için meclis toplantısında yaptığı konuşmada: “Bahçekaya mahallemiz büyük sorunlar yaşıyor.  Özelikle yol bakımından büyük sorunlar yaşıyor Bahçekaya beldesinden dernek yönetimi ve belde sakinleri de meclis toplantısına katıldı. Diyaliz hastamızda var burada Bahçekaya’dan o hasta arkadaşımız da meclis toplantısında. O diyaliz hastası arkadaşımızı hastaneye getiren ve götüren ambulans şoförü artık buraya gelmeyeceğim bu nasıl bir yol diyerek tepki gösteriyormuş. Başkanım biz büyükşehir olarak bir el atalım bu duruma. Hastalarımız ve yaşlı vatandaşlarımız var Bahçekaya’da. O yol yapımı ilçe belediyesinin ağı altında belki de fakat ilçe belediyelerimiz elindeki tesisat bakımından yetişemiyor belki ki biz bir atalım bu duruma başkanım.”"HEMEN ARAÇLARI ORAYA GÖNDİYORUM..."
Cahit Erdem’in bu meclis toplantısında gündeme getirdiği bu şikayete Başkan Gümrülçüoğlu cevabın ise şöyle oldu: ‘’Bahçekaya beldemizin yolu elbette planlarımız arasında var. Fakat orada hastamızda varsa ambulansta böyle diyorsa hemen bu toplantı sonrası araçları oraya gönderiyorum. Ambulansın oraya rahat gidip gelmesi için o yolu yapmaları söyleyeceğim’ ’ifadelerini kullandı.

Burhan Cahit Erdem ek olarak meclis toplantısında, "Yaz aylarına girdiğimiz bu aylarda büyük sorunlarımız var. Yaylalar ormanlar çöplerden geçilmiyor. Yaz aylarına girildiğimiz bu zamanlarda köylerde nüfus artıyor çöplerde artıyor haliyle. Ne Trabzon’a nede Karadeniz’e hiç yakışamayan görüntüler ortaya çıkıyor. Tamam, bu çöpleri toplamak ilçe belediyelerinin görevi fakat onlara bir yardımcı olmak lazım... ‘’ ifadelerini kullanarak bu sıkıntıyı da gündeme getirdi.

Son Güncelleme: 10.07.2017 16:14

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434