17 Haziran 2017 Cumartesi 13:36
Gündoğdu üretime başladı mı?

Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcısı Aydın Gündoğdu'nun sahibi olduğu Gündoğdu Mobilya kısa bir aradan sonra tekrar üretime başladı.

ÜRETİME BAŞLADIK
Şirketin şu anda faaliyete geçtiğini belirten AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Aydın Gündoğdu, pazartesinden itibaren tam üretime geçildiğini belirtti. Gündoğdu "Şu anda üretim gücümüz tam anlamıyla yerine gelmiş oldu. İşlerimizde bir sorun yok tüm işlerimiz devam ediyor. Şuan sadece depolarımız noksan onları da yapmaya devam ediyoruz inşallah. Üretim tesislerimiz harekete geçti. Önümüzdeki günlerde, ramazandan sonra bir açılış yapacağız ve tüm basını davet edeceğiz. Ama şu anda dediğim gibi üretime başladık." şeklinde konuştu.

ÖNCE YIKILDI SONRA YANDI
Sigorta şirketi ile beraber anlaştıklarını belirten Gündoğdu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Sigorta işleri daha bitmedi ama bitecek, ön ödeme yapmışlardı bizlere, sigorta ile ilgili şuan için bir sorunumuz yok. Şu an için toplamda ne kadar hasar oluştu belli değil, hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor, muhasebemiz şuan hesabı çıkarıyor, biraz daha var hesapların bitmesine yakında belli olacak. Gündoğdu 6 ay üretimden düşmüş olmasına rağmen çünkü önce yıkıldı sonra yandı. Hiçbir işçimizi çıkarmadık. Fabrikamızı yapar yapmaz aynı işçilerimizle üretime geçtik."

FABRİKA DURDUĞU HALDE 300 ÇALIŞANIMIZI TUTTUK
6 ay boyunca hiç işçi çıkarmadıklarını söyleyen Gündoğdu, diğer fabrikalarda sistemli olarak 300 çalışanı tuttuklarını belirtti. Gündoğdu "Normal de 1100 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu alanda, yıkılan ve yanan alanda çalışan kişi sayısı 300 civarındaydı. Bu 300 kişiyi fabrika durduğu halde işten çıkarmadık ve bir şekilde maaşlarını ödedik. Artık fabrikamız pazartesi itibarıyla tekrar hizmete girdi, işçilerimiz tekrar çalışmaya başladı. Biz 6 ay bu insanları kendi bünyemizde tutarak ne çıkardık ne de izne ayırdık." dedi.

(Günebakış)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol