12 Kasım 2016 Cumartesi 20:12
Hedefin yüzde 85'i tamam
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Mahalle yollarımızda bir yandan Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol çalışmasına imza atarken bir yandan da yollarımızın insanlarımız için daha da güvenli hale getiriyoruz” dedi. Mahalle yolları ve ana arterlerde Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol çalışmasına imza atan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, il genelinde tehlike arz eden karayolu kenarlarını da oto korkuluklarla güvenli hale getiriyor.

Büyükşehir Belediyesi 2016 yılını il genelinin muhtelif yerlerinde 6 bin 350 metre oto korkuluk yaparak tamamlamayı planlarken Büyükşehir Belediyesi ekipleri Sera Gölü’nün bulunduğu Akçaabat ilçesi Yıldızlı Mahallesi’nde çalışmalarına devam ediyor.  Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda ‘önce insan’ prensibiyle hareket ettiklerini kaydederken, “2016 yılı içinde mahalle yollarımızda bir yandan Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol çalışmasına imza atarken bir yandan da yollarımızın insanlarımız için daha da güvenli hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda il genelinde tehlike arz eden 46 ayrı noktada 6 bin 350 metre oto korkuluk (çelik bariyer) inşa ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin yol çalışmaları ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “Bu yıl 50 milyon TL’lik betonlama ve 50 milyon TL’lik asfaltlama yapmak plan ve programıyla yola çıktık. Şuanda bu hedefimizi yüzde 85 oranında gerçekleştirmiş durumdayız. Hava şartları uygun olduğu sürece çalışmalarımız aralıksız olarak sürecektir. Hedefimiz ülkemizin en uzun yol ağına sahip ili olan Trabzon’umuzdaki yol sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Asfalt ve betonlama çalışmalarımızın yanı sıra yollarımızda bakım çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan noktalarda menfez, istinat duvarı ve kanaval gibi sanat yapıları inşaatlarına ada aralıksız olarak devam etmekteyiz.”


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292