14 Kasım 2017 Salı 11:20
Herkes Oyuncu Trabzon’da perde diyor

Hamamizade Kültür merkezinde sahneye konulacak oyun öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, “Sanat zor bir iş. Sizlerin bizim sesimiz olmanız dolayısıyla bir araya geldik. Bu toplantıda bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu desteğinizin gittiğimiz her noktada sesimiz olmasını istiyoruz. 201-2018 sanat sezonunda oyunumuzla perde diyoruz. Oyunumuz yine komedi. Derneğimizin çıkardığı komedi oyunlarına bir yenisini ekledik. Oyunumuz yine bir oyun içinde oyun şeklinde gündelik olaylardan derlenmiş, bir semt karakolunda geçen orada yaşananları ilginç olayları anlatan bir oyun. Zor günlerden geçiyoruz, istiyoruz ki insanları biraz daha tebessüm ettirelim, güldürelim. Oyunumuzun yazarı Şükrü Üçüncü. Sizler onu çok iyi tanıyorsunuz. Sizlerin arasından gelen bir isim.” dedi.

Herkes Oyuncu oyununun yazarı Şükrü Üçüncü, toplantıda yaptığı konuşmada “Emniyette yaşanan adli olayları kaleme alarak bir oyun hazırladık. 24 saat içinde karakolda neler yaşanıyor. Oyunumuzda sürpriz var. Suçlular polis oluyor. Burada polis teşkilatının zorluğunu ve gazeteci arkadaşlarımızın haber almadaki yaşadığı zorlukları anlattık. Aslında trajikomik bir olay biz biraz süsledik. İnşallah beğenirsiniz” şeklinde konuştu.

Oyunun yönetmeni Tamer Küçük, “Biz bir ekibiz. Şükrü arkadaşımızın ikinci oyunu bu. Ekip olmanın dayanılmaz hafifliğini, hissettik. Komedi ağırlıklı yaptık. Seyirciyi ters köşe yapacak sahnelerimiz var. Mizah Sanatı Derneğini 7. Oyunu. Ekip olarak biz birbirimizi çok sevdik. 4 yeni ilk defa sahneye çıkacak arkadaşımız aramıza katıldı. Herkesi oyunumuza davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 14.11.2017 11:27

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292