24 Kasım 2017 Cuma 16:04
HES'e meclisten onay çıkmadı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kasım ayı meclis toplantıları devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında yapılan toplantıda HES Projelerine ret çıktı.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından meclise getirilerek müzakere edilen 2 ayrı HES projesi, oy birliği ile reddedildi.

MAÇKA'DA HES'E RET!

Reddedilen ilk HES Projesi Trabzon’un Maçka İlçesinde yapılması ön görülüyordu. Burada bulunan Acısu Deresi Üzerine Larhan regülatörü HES Projesine ilişkin İmar Planı Teklifi Mecliste müzakere edildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu, bu projeyle ilgili dere üzerinde çok fazla HES Projesi olduğundan dolayı ret yönünde görüş beyan etti. Belediye Meclisi de bu görüşe uyarak, HES Projesine ilişkin Nazım İmar Planı Teklifini reddetti.

DERNEKPAZARI’NDA HES'E RET

Diğer reddedilen proje ise Dernekpazarı İlçesinde ki Holo Regülatörü ve HES Projesi oldu. Bu projeyle ilgili de komisyon, aynı dere üzerinde çok fazla HES projesi olduğu için ‘Ret’ yönünde görüş beyan etti. Belediye Meclisi de bu görüşe uyarak projesi oy birliği ile reddetti.

Son Güncelleme: 24.11.2017 17:00

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol